فراجا گردشگری
معاون گردشگری كشور:

رایزنی کرده ایم جاذبه های گردشگری غرب کشور در رسانه ملی بیشتر معرفی شود

رایزنی کرده ایم جاذبه های گردشگری غرب کشور در رسانه ملی بیشتر معرفی شود فراجا: کرمانشاه معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رایزنی های صورت گرفته با صداو سیما برای توجه بیشتر به جاذبه ها و زیبایی های استانهای غرب کشور خبرداد.


شالبافیان در همایش " توسعه گردشگری پساکرونا در محور غرب کشور" که امروز(۸ دی) با حضور مدیران کل، معاونین و فعالین بخش خصوصی گردشگری استانهای کرمانشاه، همدان، کردستان، ایلام و همدان برگزار شد، یکی از رویکرد های مهم وزارت میراث فرهنگی را تعریف مسیرهای گردشگری جدید دانست و اظهار نمود: در این رابطه محور گردشگری غرب کشور را بواسطه جاذبه های زیادی که در این استانها وجود دارد، در اولویت قرار دادیم.
وی با اعلان اینکه هم اکنون هم افزایی خوبی بین استانهای غرب کشور برای شکل گیری این محور وحود دارد، اعلام نمود: ترکیب جاذبه های گردشگری مختلف در این استانها به شکلی است که امکان طراحی مسیرهای گردشگری موضوعی گوناگون را در آن فراهم می آورد.
معاون گردشگری کشور به وجود یادمان های مختلف در استانهای غرب کشور در کنار جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان اشاره نمود و اظهار داشت: از آنجا که هرساله افراد زیادی در قالب کاروانهای راهیان نور به این مناطق سفر می کنند، می توانیم از این ظرفیت در زمینه گردشگری هم استفاده نمائیم.
وی اشاره کرد: اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم می توانیم تنوعی را در تورها و برنامه های گردشگری غرب ایجاد نماییم، چونکه در این استانها یادمان های مختلف ثبت ملی شده ای وجود دارد که در کنار آنها جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی هم واقع شده است.
شالبافیان در ادامه با تاکید بر لزوم شکل گیری سریع تر محور گردشگری غرب کشور، عنوان کرد: زمانی که به سمت توسعه گردشگری مسیر محور در این منطقه حرکت نماییم، بدنبال آن طیف مخاطبان وسیعی را خواهیم داشت.
وی افزود: برای محور گردشگری غرب برنامه بازدید توریستهای خارجی را قرار داده ایم و خوشبختانه زیرساخت های آنرا هم در این منطقه داریم، بگونه ای که پروازهای بین المللی در این استانها برقرار است.
معاون گردشگری افزود: به موازات این موضوع، پیگیر برگزاری رویدادهای بین المللی هم در این منطقه هستیم که این برنامه را از سال آینده برای معرفی بیشتر غرب کشور اجرائی می نماییم.
ایشان سپس به خلاء معرفی مناسب از منطقه هم اشاره نمود و اظهار داشت: باید به شکل هم افزایی این استانها در حوزه تولید محتوا با زبان های بین المللی به ویژه زبان کشورهای همجوار اقدام نمایند که ما نیز دراین زمینه کمک هایی را خواهیم داشت.
شالبافیان افزود: علاوه بر توریستهای خارجی، باید تلاش نماییم تا محور غرب کشور در سبد گردشگری مسافران داخلی هم قرار گیرد، چونکه داری جاذبه های شگفت انگیزی است که هنوز جای خودرا در گردشگری ایران پیدا نکرده است.
وی اعلام نمود: در این راستا با صداوسیما رایزنی هایی کرده ایم تا محور غرب کشور در رسانه ملی بیشتر دیده شود.
منبع:

1400/10/10
12:09:47
0.0 / 5
1093
تگهای خبر: پرواز , توریست , جاذبه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری