فراجا گردشگری
پژمانفر:

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، پاشنه آشیل لایحه بودجه ۱۴۰۱ است

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، پاشنه آشیل لایحه بودجه ۱۴۰۱ است یک عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: پاشنه آشیل لایحه بودجه ۱۴۰۱ حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است که اگر این مهم درست اجرا نشود، ضعیف، ضعیف تر و قوی، قوی تر می شود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، نصرالله پژمانفر در جلسه علنی امروز(سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن تاکید به اهمیت فرهنگی جشنواره مردمی فیلم عمار اظهار داشت: ضمن تشکر از بانک مرکزی در زمینه تلاش هایش در جهت قانون چک، کارهای مهم دیگری هم داریم که روز گذشته در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مطرح کردم. قرار بر این شد در نخستین فرصت با جدیت با جدیت پیگیری شود.
این عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به اینکه پاشنه آشیل بودجه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است، اظهار داشت: اگر این مهم درست اجرا نشود، ضعیف، ضعیف تر و قوی، قوی تر می شود. سیاست جبرانی برای عامه مردم در این بودجه رعایت شود تا بیشتر صدمه نبینند.
نماینده مردم مشهد در مجلس در مورد وضعیت دارو اظهار داشت: در مبحث دارو، ارز ترجیحی حذف نشده است. بنا هم نیست حذف شود اما گرانی دارو و امکاناتی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده نشان دهنده این ضعیف بودن نظارت است.
پژمانفر اظهار داشت: کسانی که زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، فراموش نشوند. متأسفانه برای این گروه فقط ۲۰ درصد افزایش مستمری پیشبینی شده و این در شرایطی است که تورم ۴۰ درصد است. آیا این که دریافت یک خانواده ۵ نفری در خصوص یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کافی است؟
وی با استناد به بیانات اخیر رهبری در جمع مردم قم اظهار داشت: رهبری فرمودند که نیروهای مردمی در باید در متن نظارت دولت قرار گیرند. باید حس نظارت بر بازار حکم فرما باشد. به کارگیری مردم ساز و برگ خویش را دارد.
نماینده مردم مشهد تاکید کرد: دولت باید با مردم حرف بزند. مردم ما خوب هستند. مردم از کوچک شدن سفره شان جدا نگران هستند. با مردم حرف بزنید، مسائل را مطرح کنید و به آنها آرامش دهید.
زیارت مثل هواست
چرا ردیف زیارت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ حذف شده است؟ نماینده مردم مشهد در مجلس یازدهم در مورد کارگروه ملی زیارت اظهار داشت: از تشکیل جلسه در مورد این مورد تشکر می کنم. چرا بودجه زیارت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ حذف شده است؟ زیارت مثل هواست. نباید با حذف اعتبار این مهم مثل دولت گذشته، مردم را محروم نماییم.
پژمانفر در ادامه در انتقاد از قیمت مسکن، به وزیر راه و شهرسازی اخطار داد و اظهار داشت: از مهم ترین شعارهای دولت ساخت مسکن بود. پس از گذشت سه ماه، علی رقم گزارش ها، حرکت شما بسیار کند. اطلاع داریم که بیشترین زمینهای مرغوب در دست حاکمیت است و بر مبنای قانون جهش مسکن باید ساخت و ساز شروع شود. این زمین ها باید به ساخت مسکن اختصاص داده شود. اشکال کجاست؟ چرا ساخت مسکن شروع نمی شود؟ آیا زمین ها را تحویل نمی دهند یا نمی گیرید؟ نباید امید مردم قطع شود.
منبع:

1400/10/21
15:59:03
0.0 / 5
105
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری