فراجا گردشگری
خاوه ای در گزارش فراجا بیان كرد؛

متولیان اصلی در جزیره لارک حضور ندارند

متولیان اصلی در جزیره لارک حضور ندارند به گزارش فراجا مدیرعامل بنیاد علوی اظهار داشت: قرار بود این جزیره قطب گردشگری شود. اما متولیان اصلی در این جزیره حضور ندارند. باید با مردم گفتگوی بیشتری نماییم. می بایست نقش لارک در آمایش استان هرمزگان روشن شود.وحید خاوه ای مدیرعامل بنیاد علوی در بازدید از خبرگزاری مهر و نشستی که به همراه معاونان خود با خبرنگار مهر داشت درباره کارهای بنیاد در مناطق محرومی همچون قلعه گنج و جزیره لارک اظهار داشت: قلعه گنج در ذهن ها بعنوان منطقه محروم نقش بسته است اما این کلمه از دو بخش قلعه و گنج تشکیل شده است گنج یعنی ثروت و دارایی و قلعه جایی است که انباشت ثروت در آنجا اتفاق می افتد.
مدیرعامل بنیاد علوی اظهار داشت: در این مناطق ثروت وجود داشته است ولی اتفاقاتی افتاده که مردم آنجا از داشته های خودشان فاصله بگیرند. منطقه قصرقند هم در استان سیستان و بلوچستان همچنین است. وقتی به ۲۰۰ سال پیش بر می گردید جزو مناطق خوب بوده اما الان جزو مناطق محروم است چون راه هایی که کشیده اند سبب شده این شهرستان را دور بزند.
وی اظهار داشت: به طور معمول همه مناطقی که با آنها کار می نماییم جزو مناطقی هستند که سابقه سکونت در آنها چند صد ساله است. پس لازم نیست کار عجیبی نماییم فقط کافی است مردم دارای پتانسیل موجود را تحریک کرده تا باردیگر وارد کارهای اقتصادی شوند چون همه آنها دارای توانایی هستند.
خاوه ای درباره کارهای بنیاد علوی در جزیره لارک نیز اظهار داشت: قرار بود این جزیره قطب گردشگری شود. ما طرح هادی آنجا را انجام داده، رفت و آمد ایجاد کردیم و حتی گروه بردیم. اما متولی اصلی گردشگری اصلاً در آنجا حضور ندارد.
مدیرعامل بنیاد علوی اظهار داشت: مردم لارک نمی دانند مقرر است به کدام سمت بروند زمینه سازی ها را باید استانداری بعنوان درخواست کننده انجام می داد بعد بنیاد علوی در آنجا آغاز به کار می کرد. اما این اتفاق نیفتاد. بنا بر این باید مردم لارک بخواهند که دیده شوند.
وی افزود: ما باید با مردم گفتگوی بیشتری نماییم. می بایست نقش لارک در آمایش استان هرمزگان روشن شود. این جزیره ظرفیت های گردشگری، سیاسی و نظامی دارد و مردم از جهت قومی با بقیه مناطق استان متفاوت می باشد. اینها را باید روشن نماییم. آنجا پیش از انجام کار اجرائی به این نیاز دارد که با مردم گفتگو شود.


منبع:

1400/10/30
11:29:44
0.0 / 5
312
تگهای خبر: شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912