فراجا گردشگری
انواع گردشگری را بشناسیم،

سفری هیجان انگیز و ورزشی در گردشگری با دوچرخه

سفری هیجان انگیز و ورزشی در گردشگری با دوچرخه به گزارش فراجا خراسان رضوی دوچرخه سواری یکی از سریع ترین انواع تفریحات و گردشگری در فضای باز به حساب می آید. تخمین زده می شود افراد زیادی در شهرها و کشورهای مختلف  به صورت تفریحی دوچرخه سواری کرده و به اقتصاد کمک می کنند.دوچرخه سواری همینطور به سلامت جامعه و پس اندازهای مرتبط، ازدحام کمتر، سلامت محیط زیست و افراد شادتر کمک می نماید.

گردشگری دوچرخه موارد فراوانی از گردشگری را در بر می گیرد؛ بشکلی که توسط Path Less Pedaled(یکی از سایت های جهانی دوچرخه سواری) بعنوان هر فعالیت در رابطه با سفر که با هدف لذت صورت می گیرد و دوچرخه سواری را در خود جای داده، تعریف شده است. اغلب انواع گردشگری با دوچرخه در این دسته بندی های اصلی قرار می گیرد که اغلب با هم هم پوشانی دارد و می تواند شامل دوچرخه سواری جاده، شن و کوهستان باشد.

سفر با دوچرخه همانطور که گفته شده به چند شکل تقسیم می شود؛ برای مثال تورهای دوچرخه سواری چند روزه با سازماندهی مستقل که همچون آن میتوان به دوچرخه سواری شبانه، مسیرهای دوچرخه سواری ماجراجویانه، مسیرهای مسافت طولانی مانند مسیر Katy اشاره نمود، یکی از موارد سفر با دوچرخه است.رویدادها از دیگر دسته بندی های گردشگری با دوچرخه محسوب می شود؛ بعنوان مثال میتوان به سواری های سازمان یافته، تورها و مسابقات مانند مسابقات Cyclocross و تورهایی مانند RAGBRAI اشاره نمود.

سواری مقصد هم شامل سواری هایی می شود که حول یک مقصد خاص یا جاذبه های خاص متمرکز است که همچون آن میتوان دوچرخه سواری کوهستانی صخره ای در یوتا، گشت و گذار در کالیفرنیا یا دوچرخه سواری چاق در مینه سوتا را نام برد.البته دوچرخه سواری روزانه و شهری اغلب بعنوان تورهای روزانه خودجوش و بازدید از جاذبه های محلی و شهری شناخته می شود که از انواع آن میتوان به گشت های قهوه فروشی در شهر سواری «آهسته رول» و... اشاره نمود.باید گفت دوچرخه سواری بعنوان شکلی از گردشگری یکی از طریق های اصلی است که جوامع می توانند از فرصت های توسعه اقتصادی پایدار به واسطه دوچرخه سواری بهره مند شوند. خیلی از مطالعات مزایای اقتصادی را برای جوامع، ایالت ها و مسیرهای خاص را اندازه گیری کرده اند و تأثیرات قابل توجهی یافته اند.

سفر با دوچرخه بخصوص برای جوامع روستایی مفید می باشد. دوچرخه سواران تور معمولاً به دنبال جاده های روستایی کم ترافیک و خوش منظره ای است که از مسیر نامناسب دور است. آنها با پدال حرکت و آهسته تر از خودرو ها حرکت می کنند و در نتیجه اقامت طولانی تری در یک منطقه و در نتیجه هزینه های بیشتری برای خدمات پرداخت می کنند.

داده های یک مطالعه در مونتانا نشان داده است دوچرخه سواران تور در مقایسه با میانگین گردشگران موتورسوار به علت سرعت پایین تر ۴۰ درصد بیشتر هزینه می کنند.مسافران دوچرخه معمولاً ژئوتوریست و علاقمند به تجربه خصوصیت های متمایز یک مکان همچون فرهنگ، چشم انداز، تاریخ و رفاه ساکنان آن هستند. آنها ترجیح می دهند برای رابطه بیشتر و معنادارتر با مردم محلی به صورت محلی هم هزینه کنند.

هر مکانی که امکان دوچرخه سواری در تعطیلات را فراهم سازد، مقصد گردشگری دوچرخه به حساب می آید. با عنایت به انواع مختلف دوچرخه سواری و تنوع ترجیحات بازدیدکنندگان امکانات برای مقصد گردشگری با دوچرخه بی انتها است و می تواند شامل هر شهر کوچک و دورافتاده و یا یک مرکز شهر بزرگ شود.کلید جذب بازدیدکنندگان دوچرخه سوار اطمینان از وجود مکانی لذت بخش برای آن هاست. جاذبه های فرهنگی، تاریخی یا منظره ای که منطقه ای به آن مشهور است، می تواند بازدیدکنندگانی که قصد دارند بازدید از آنرا با دوچرخه تجربه کنند، جذب نماید.

منابع:

www.pathlesspedaled.com

ecf.com

منبع:

1400/11/04
22:07:19
0.0 / 5
314
تگهای خبر: اقامت , توریست , جاذبه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912