فراجا گردشگری
وزیر میراث فرهنگی:

یزد برای دریافت انواع تسهیلات اولویت دارد

یزد برای دریافت انواع تسهیلات اولویت دارد به گزارش فراجا، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: در حوزه های سرگرمی و تفریحی گرفتار عقب ماندگی هستیم و یزد در این حوزه ظرفیت های بسیار خوبی دارد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، عزت الله ضرغامی، قبل از ظهر شنبه در حاشیه بازدید از اماکن گردشگری شهرستان تفت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یزد جایگاه ویژه ای در تمامی حوزه های مأموریتی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد، عنوان کرد: استان یزد هم در زمینه تنوع تولیدات صنایع دستی و هم در حوزه بناهای تاریخی و هم در زمینه گردشگری تاریخی و طبیعی از شرایط ویژه و منحصر به فردی برخوردار می باشد و اقدامات این استان در زمینه های یاد شده جزو نوادر است.
وی از استاندار یزد و نماینده مردم تفت و میبد به واسطه حمایت های انجام شده در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری تقدیر نمود.
ضرغامی ضمن اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی بیان نمود: غیر از بادگیر و قنات، خصوصیت هایی نظیر قناعت، زندگی مسالمت آمیز یزدی ها با ادیان و مذاهب مختلف هم در یزدی ها منحصر به فرد است.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن اشاره به بازدید از باغ های تاریخی، کوچه باغ ها و مجموعه های گردشگری شهرستان تفت بیان نمود: مرمت در این مجموعه ها اغلب به صورت اصولی انجام شده و ما هم در وزارت میراث فرهنگی، اختصاص اعتبار و تسهیلات به سرمایه گذاران این بخش را در اولویت قرار داده ایم.
وی از تفت بعنوان یکی از زیباترین باغ شهرهای کشور یاد کرد و عنوان کرد: گردشگری در شهرستانی نظیر تفت که گرفتار خشکسالی های پیاپی شده، می تواند جایگزین بسیار خوبی باشد.
گردشگری می تواند جایگزین حوزه های گرفتار رکود شود
ضرغامی افزود: خیلی از حوزه های سرمایه گذاری که در آینده امکان دارد گرفتار مشکل و رکود شود، می تواند با گردشگری جبران شود و امیدواریم شهرستان تفت بتواند از این ظرفیت به درستی استفاده نماید.
وی ضمن اشاره به مشوق هایی که برای سرمایه گذاران حوزه گردشگری در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: برای سرمایه گذاری در حوزه های مأموریتی خود، حمایت های لازم را انجام می دهیم که یکی از آنها، اعطای تسهیلات تبصره ۱۸ بدون محدودیت است.
ضرغامی خاطرنشان کرد: در جهت پشتیبانی از سرمایه گذاران حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، با ۱۱ دستگاه تفاهم نامه همکاری امضا کرده ایم و از ظرفیت های آنها برای پشتیبانی از سرمایه گذاران استفاده خواهیم کرد.
مشوق های خوب برای سرمایه گذاران حوزه های تفریحی و سرگرمی در یزد
وی افزود: مشوق های خوبی بخصوص برای سرمایه گذاری در حوزه های تفریحی و سرگرمی در نظر گرفته ایم چونکه در این حوزه گرفتار عقب ماندگی هایی هستیم و لازم است ظرفیت های شادی آفرین و سرگرم کننده را در استانهای مختلف کشور فعال نماییم.
ضرغامی عنوان کرد: یز در این حوزه ظرفیت های بسیار ارزشمندی دارد و بی گمان هرکس در یزد در این عرصه سرمایه گذاری کند، پشیمان نمی گردد.
وی خاطرنشان کرد: از نظر من یزد برای بهره مندی از همه گونه تسهیلات، دارای اولویت است و هیچ حمایتی را از سرمایه گذاران این استان دریغ نخواهیم کرد.


منبع:

1401/09/06
12:14:38
0.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912