فراجا گردشگری

همفكری مجازی UNWTO و ایران درباره بحران كرونا

همفكری مجازی UNWTO و ایران درباره بحران كرونا به گزارش فراجا سازمان جهانی جهانگردی كه پیشبینی كرده میزان سفرها در سال ۲۰۲۰ متاثر از ویروس كرونا، ۲۰ تا ۳۰ درصد نزولی شود و ۲۹۰ تا ۴۴۰ میلیارد دلار به گردشگری زیان برسد، اینك در همفكری مجازی با كشورها همچون ایران، درصدد یافتن راه های التیام بخش است.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، «UNWTO» پیشتر خطر نابودی حدود ۷۵ میلیون شغل را اخطار داده و اظهار داشته بود: «گردشگری یكی از بخش های اقتصادی می باشد كه بیشترین صدمه را از این ویروس دیده است، با این وجود نخستین و مهمترین اولویت ما همكاری و تعامل برای كاهش دادن تاثیرات این بحران بخصوص روی اشتغال و همینطور استفاده از اقدامات حمایتی چون اشتغال زایی و افزایش رفاه اقتصادی می باشد. »
دبیركل این سازمان هم چندی قبل در نامه ای خطاب به مسؤولان گردشگری كشورها همچون «علی اصغر مونسان» ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ خواست مردم و بهداشت آنها در مسافرت را در اولویت قرار دهند و در كنار كشور یونان، در زمینه ارتقای گردشگری و تحول دیجیتالی اقدام نمایند.
«زوراب پولولیكاشویلی» در این نامه از كشورها خواسته بر مسؤولیت پذیری مردم در هنگام سفر تاكید بیشتری داشته باشند و تاكید كرده است كه «آگاهی از زمان تحول اوضاع بخصوص هنگام مسافرت ضروری می باشد. مسافران باید جدید ترین اطلاعات و اعلامیه های صادرشده توسط متخصصان بهداشت و سفر را به صورت مرتب با سازمان بهداشت جهانی و سایر منابع معتبر بررسی نمایند. مسافران نه تنها برای رفاه خودشان بلكه برای بهزیستی اطرافیان هم مسؤول هستند. آنها باید از علایم آگاه باشند و تمام اقدامات سفارش شده برای بهداشت شخصی را انجام دهند. مسافران باید با روش های اصلی پیشگیری كه هنگام مسافرت و زندگی روزمره كاربرد دارد (توصیه سازمان بهداشت جهانی برای عموم) آشنا باشند و رعایت نمایند. »
سازمان جهانی جهانگردی كه پیشبینی كرده بیشترین ضرر اقتصادی به كسب و كارهای خرد در صنعت توریسم وارد شود، از كشورها انتظار دارد از شركت های كوچك و متوسط (كه حدود ۱۲ درصد از بخش گردشگری را شكل می دهند) حمایت كنند و در عین حال كشورها را به حمایت سیاسی و مالی برای اقدامات بازیابی هدفمند بخش گردشگری، طراحی و انجام اقدامات بازیابی و مشوق ها در هماهنگی با توسعه بین المللی سازمان های اهداكننده و پشتیبانی از گردشگری در طرح ها و اقدامات بازیابی گسترده تر در اقتصادهای متأثر، فراخوانده است.
این نامه زمانی برای رهبران گردشگری كشورها ارسال شد كه سازمان جهانی جهانگردی پیشبینی كرده بود این صنعت در بحران كووید ۱۹ تنها سه درصد رشد منفی را تجربه كند، اما با وخیم شدن اوضاع كشورها، آخرین پیشبینی این سازمان نشان داده است آمارهای سفر و درآمد حاصل از آن در سال ۲۰۲۰ به هفت سال قبل، عقبگرد داشته باشد.
حالا این سازمان در نشست های دوره ای مجازی با كشورها به دنبال راهكاری منطقی، التیام بخش و پایدارتر برای نجات دسته جمعی كشورها از بحران جهانی گردشگری می باشد.
با این رویكرد، بخش آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی گردشگری به منظور بحث درباره ابتكارهای UNWTO برای كاهش تأثیر ویروس كرونا بر گردشگری و ارئه گزارش عملكرد كمیته بحران گردشگری UNWTO روز گذشته با حضور «هری هوانگ»، رئیس این بخش به همراه كارشناس ارشد نوآوری، تحول دیجیتال و سرمایه گذاری سازمان جهانی گردشگری و با مشاركت حدود ۲۰ كشور این منطقه، همچون ایران نشستی را به صورت مجازی برگزار كرد.
در این نشست برنامه های سازمان جهانی گردشگری برای عرضه و تكمیل چاره ها و سفارش های موثر به منظور بهبود گردشگری تشریح شد. راهكارهای التیام بخش UNWTO در سه حوزه «افراد شاغل در صنعت گردشگری»، «كسب و كارهای گردشگری (هتل ها، تورگردانان و... )» و «راه حل های نوآورانه برای بازیابی موقعیت مقاصد گردشگری» مورد تاكید بود.
همچنین نمایندگان ایران كه از معاونت گردشگری در این جلسه حضور داشتند به عرضه اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای كاهش اثرات منفی شیوع كرونا بر بخش گردشگری پرداختند. اولین گام ایران برای پشتیبانی از كسب و كارهای گردشگری، تصویب یك بسته حمایتی و اختصاص ۳۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بوده است. معاونت گردشگری همینطور گفته است پیگیر جلب حمایت های بیشتر از دولت برای حفظ كسب و كارهای گردشگری می باشد.1399/01/22
13:24:34
5.0 / 5
3025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912