فراجا گردشگری

میراث ملی فرانسه به كمك بیمارستان ها می آید

میراث ملی فرانسه به كمك بیمارستان ها می آید فراجا: فرانسه می خواهد بعضی از اثاثیه تاریخی و ملی را برای كمك به بیمارستان های این كشور به فروش برساند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، یک آژانس خدمات رسانی تحت پوشش وزارت فرهنگ فرانسه که مسئولیت جمع آوری مجموعه ای از اثاثیه ملی این کشور را برعهده دارد، لیستی از اشیائی که مقرر است در ماه سپتامبر برای کمک به بیمارستان به حراج گذاشته شوند را عرضه خواهد کرد.
هنوز معین نمی باشد که مشخصا کدام اشیا به فروش گذاشته خواهند شد و مسئولان تابحال از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرده اند، اما بگفته رسانه های فرانسه حدود ۱۰۰ اثر قرن نوزدهم، به خصوص آثار متعلق به دوران حکومت «لوئی فیلیپ یکم» در این لیست قرار خواهند گرفت.
فروش این آثار بی سابقه نبوده اما فروش این تعداد اثر به صورت همزمان رویدادی نادر و کم سابقه است.
بگفته مسئولان، آثاری در این لیست قرار خواهند گرفت که از ارزش میراثی کمتری برخوردار می باشند. عواید حاصل از این حراجی به بنیاد «بیمارستان های پاریس و بیمارستان های فرانسه» اهدا خواهد شد.
همین طور با فروش نقاشی های اصلی «آلبر اودرزو»، یکی از نقاشان مجموعه داستان های «ماجراهای آستریکس» که ماه گذشته در سن ۹۲ سالگی درگذشت، به بیمارستان های فرانسه کمک خواهد شد.
مقرر است این حراجی که ارزش بعضی از آثار آن بین ۸۰ هزار الی ۱۲۰ هزار یورو تخمین زده شده است، در بیست و ششم ماه «مِی» اجرا شود.
منبع:

1399/02/12
22:41:41
5.0 / 5
2546
تگهای خبر: خدمات , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912