فراجا گردشگری

۶ اثر طبیعی و ناملموس قزوین در انتظار ثبت ملی

۶ اثر طبیعی و ناملموس قزوین در انتظار ثبت ملی قزوین معاون میراث فرهنگی استان قزوین اظهار داشت: در جهت حفاظت و نگهداری از آثار پرارزش تاریخی- فرهنگی سه اثر طبیعی و سه اثر ناملموس قزوین در لیست آثار ملی ثبت می شوند.


احسان نورانی ضمن اشاره به ثبت ملی آثار تاریخی استان قزوین، اظهار داشت: پرونده ثبتی سه اثر ناملموس استان شامل حاملان میراث ناملموس با عنوان محمد بخشی نیا پیشکسوت تعزیه، مهارت ساخت عروسک الولک و مهارت نگارگری مکتب قزوین در انتظار ثبت ملی هستند.
وی ادامه داد: ساخت عروسک یکی از مهارت های در معرض فراموشی است که ساخت آن در روستاهای الولک و اردبیلک رواج دارد. این سه اثر بعد از بررسی و آماده سازی توسط کارشناسان حوزه ثبت اداره کل جهت تأیید به شورای ثبت وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارسال شده و روند ثبت این آثار در حال انجام می باشد.
بنابراعلام روابط عمومی میراث فرهنگی استان قزوین، معاون میراث فرهنگی استان قزوین اظهار نمود: همینطور پرونده سه اثر طبیعی استان شامل سرچشمه و درخت گردوی کهن سال خارود واقع در منطقه الموت غربی و چنار کهن سال نصیرآباد منطقه طارم سفلی هم بررسی و ارسال شده، الان هم در انتظار ثبت ملی هستند.
نورانی خاطرنشان کرد: از آغاز سالجاری تا کنون ۱۲ اثر تاریخی، طبیعی و ناملموس استان در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است.1399/09/26
13:40:55
5.0 / 5
1108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912