فراجا گردشگری
رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

عربستان حرف اول را در تخریب آثار تاریخی می زند

عربستان حرف اول را در تخریب آثار تاریخی می زند فراجا: حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی اظهار داشت: عربستان سعودی در منطقه حرف اول را در از بین بردن آثار تاریخی می زند اصلاً بنای این سلسله خبیث همین است.به گزارش فراجا به نقل از مهر، مراسم آئین افتتاح ساختمان موزه دفینه و کاخ مرمر برگزار گردید. در این برنامه حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری ضمن قرائت نامه مقام معظم رهبری در مورد شناسایی، مرمت و آماده سازی شش موزه در سطح استاندارد اعلام نمود: حضرت آقا در این نامه نوشته اند امکان بازدید آحاد مردم از این موزه ها فراهم گردد.
وی همینطور در سخنانی بیان نمود: وقتی وارد موزه شدم، دیدم آیه ای در اینجا نقش بسته است که با تشکیلات موزه و داستان حضرت موسی و شکافتن دریا ربط دارد، خداوند جنازه فرعون را از آب نجات داد تا برای آیندگان درس عبرتی باشد. هم اکنون آثاری که در موزه ها وجود دارد درسی برای آیندگان است. کشورهای مستکبر جهان آثار کشورهای دیگر را غارت کرده اند.
محمدی گلپایگانی اظهار داشت: پل برمر که پس از سقوط صدام حاکم آمریکایی عراق شد چه ها که نکرد. کشور عراق آثار فاخری داشت که همه را به غارت برد. البته آنها ابردزد هستند. سری به موزه لوور بزنید، بخش در ارتباط با آثار سرقت شده از ایران دارد. سر در تخت جمشید را که چند تن وزن دارد در زمان قاجار به ساحل و سپس به پاریس بردند. بخش دیگری از این موزه در ارتباط با کشور مصر است، آنجا می توانید جسد فرعون را ببینید. شاید همان فرعون زمان حضرت موسی باشد. اینها نشان داده است فرانسوی ها در این موزه چیزی از خودشان ندارند بلکه همه آثارش سرقت شده است. موزه آرمیتاژ روسیه هم همینطور است.
وی اظهار داشت: رضا شاه در زمان تبعید، سوار کشتی حامل آثار زیادی شد. اما به او گفتند که باید سوار کشتی دیگری شود. آن هم کشتی که هیچیک از این آثار را نداشت. محمدرضا نیز هر چه توانست با خود برد. در مجموعه سعدآباد حدود ۱۶ کاخ وجود دارد. یکی از آنها برای ملک حسین بود که شب های جمعه و روزهای تعطیل به اینجا می آمده و با شاه قمار بازی می کرده است. اما حالا به برکت انقلاب اسلامی این آثار و بناها حفاظت می شود.
وی اضافه کرد: عربستان سعودی در منطقه حرف اول را در از بین بردن آثار تاریخی می زند، اصلاً بنای این سلسله خبیث همین است. الان هیچ اثری در خانه پیامبر و قلعه های خیبر و بسیاری از آثار آن دوره را نمی بینید.

1399/12/11
19:59:19
0.0 / 5
881
تگهای خبر: حفاظ , مرمت , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912