فراجا گردشگری

نوروز امسال ۱ و چهار دهم میلیون سفر دریایی انجام شد

نوروز امسال ۱ و چهار دهم میلیون سفر دریایی انجام شد مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره جزئیات سفرهای دریایی نوروز 1400 اظهار داشت: جمعاً یک میلیون و 400 هزار سفر دریایی و گردشگری دریایی با رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شد.به گزارش فراجا به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس نژاد اظهار نمود: طرح تسهیل گردشگری دریایی در سال ۱۳۹۹ به سبب شیوع ویروس کرونا متوقف گردید و فقط ۸۰ هزار سفر دریایی انجام شد، اما در نوروز ۱۴۰۰ انجام سفرهای دریایی و گردشگری دریایی با رعایت پروتکلهای بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در استان خوزستان انجام سفر دریایی و گردشگری دریایی در نوروز ۱۴۰۰ ممنوع بود و در استان بوشهر نیز فقط شاهد انجام سفر دریایی بودیم و گردشگری دریایی ممنوع گردید.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی از ۲۵ اسفندماه هر سال تا نیمه فرودین ماه سال بعد مدنظر قرار می گیرد، اشاره کرد: سفر دریایی از یک نقطه شروع و به نقطه دیگری ختم می شود اما گردشگری دریایی نقطه شروع و اختتام یکی است و شناور به مکان اولیه خود باز می گردد.

عباس نژاد با تاکید بر اینکه جلسات هماهنگی طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۰ از شروع اسفندماه آغاز شد و از ستاد ملی مقابله با کرونا نیز استعلام مربوطه گرفته شد، عنوان کرد: به جز بنادر استان خوزستان که با محدودیت در انجام سفر دریایی و گردشگری دریایی و استان بوشهر که با محدودیت در انجام گردشگری دریایی مواجه بودیم، در سایر بنادر کشور، سفرهای دریایی و گردشگری دریایی انجام شد.

وی افزود: در نوروز ۱۴۰۰، حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر و توریست دریایی داشتیم، ۸۱ هزار شناور تردد دریایی داشتند و ۱۳۳ هزار خودرو نیز توسط مسافران تا محل انجام سفر دریایی حمل شده بود.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در ارتباط با طرح تسهیل سفرهای دریایی، اشاره کرد: الزام استفاده از ماسک بمنظور مقابله با شیوع ویروس کرونا مدنظر قرار گرفت و در پایانه های مسافری نیز تب سنجی از مسافران و گردشگران دریایی انجام شد، علاوه بر این در شناورهای تفریحی ظرفیت مجاز پذیرش مسافران کاهش یافته بود و در شناورهای مسافری ظرفیت به حداقل نصف کم شد.

عباس نژاد با اشاره به انجام تست فوری کرونا در هرمزگان پیش از سفر، اضافه کرد: همین طور ارتباط سیستم فروش بلیط مسافران با بانک اطلاعات تست کرونا از دیگر اقدامات صورت گرفته بود و تنها به مسافرانی که تست منفی داشتند در بخش مسافری دریایی اجازه سوار شدن به شناور داده می شد.

به گفته وی، به ترتیب بنادر استان های هرمزگان، مازندران، گیلان، گلستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان به ترتیب بیشترین میزان انجام سفرهای دریایی و گردشگری دریایی در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۰ را به خود اختصاص دادند.

1400/01/15
23:59:58
0.0 / 5
700
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912