فراجا گردشگری

بازگرداندن ۲۷۰۰ اشیای تاریخی به كشور

بازگرداندن ۲۷۰۰ اشیای تاریخی به كشور از گیلان وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید بالاترین رکورد برگشت اشیای تاریخی را به کشور داشتیم و توانستیم ۲۷۰۰ قلم شی تاریخی را از خارج بازگرداندیم.


علی اصغر مونسان در حاشیه بازدید از بندر چمخاله در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: چشم انداز ما رسیدن به ۲۰ میلیون توریست بود که تا آخر سال ۱۳۹۸، به ۸ میلیون و ۸۸۰ نفر رسیده در صورتی که پیش از دولت دوازدهم چهار میلیون نفر بوده است.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: روند ما تا آخر سال ۹۸، روند روبه رشدی بود که قرار بود به عدد ۱۰ میلیون برسیم، بعد از انتشار کرونا این روند روبه رشد متوقف گردید اما در زیرساخت ها پیشرفت خیلی خوبی داشتیم و از ۲۹۰ هزار تخت اقامتی به ۴۹۰ هزار تخت رسیدیم.
مونسان با اشاره به اینکه محصولات گردشگری متنوع شده است، اظهار داشت: عموم مردم الان گردشگری را بعنوان یک صنعت می بینند و ظرفیت های متعدد گردشگری نظیر کشاورزی، آبی، معدن و اکوتوریسیم که هم اکنون به اندازه گردشگری فرهنگی و تاریخی مورد استقبال توریستهای داخلی و خارجی قرار گرفته، در کشور فعال گشته است. همینطور تاسیس ۲۲۰۰ واحد بومگردی در کشور، سبب رونق اشتغالزایی و درآمدزایی روستایی شد.
وی افزود: حضور توریستهای خارجی فقط بر عهده ما نیست، دستگاههای گوناگونی در این عرصه نقش آفرین هستند همینطور آرامش کشور و ارتباطات خارجه از عوامل موثر در حضور توریستهای خارجی می باشند.
وزیر میراث فرهنگی در مورد بازگشت اشیای تاریخی به کشور، بیان نمود: در دولت تدبیر و امید بالاترین رکورد برگشت اشیای تاریخی را به کشور داشتیم و توانستیم ۲۷۰۰ قلم شی تاریخی را از خارج بازگرداندیم، این در شرایط سخت تحریم ها بودیم که فقط در یک مرحله ۱۷۰۰ شی تاریخی را از آمریکا در زمان ترامپ بازگرداندیم. این اشیا بیشتر از ۸۴ سال بود که از کشور خارج شده بودند.
مونسان افزود: در دوران کرونا تاسیسات گردشگری ما حدود ۲۵۰۰۰ میلیارد تومان گرفتار خسارت شدند و با عنایت به تحریم ها دولت در شرایط سختی به سر می برد که توانست به سختی مقداری منابع را تأمین کند. تابحال بیشتر از ۱۲۰۰ میلیارد تومان به صاحبان تاسیسات گردشگری کمک شده، یک ردیف اعتباری حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان جهت پشتیبانی از واحدهای گردشگری و اقامتی امسال اختصاص یافته است.
وی افزود: گیلان علیرغم این همه موهبت یکی از قطب های گردشگری کشور است چونکه هم تاریخ و هم طبیعت دارد با وجود ظرفیت هایی که در این استان وجود دارد، هنوز فرصت برای سرمایه گذاری است.1400/03/08
22:41:20
0.0 / 5
798
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912