فراجا گردشگری
سرپرست میراث فرهنگی استان سمنان:

پایگاه قلعه های تاریخی استان سمنان در دامغان راه اندازی می شود

پایگاه قلعه های تاریخی استان سمنان در دامغان راه اندازی می شود به گزارش فراجا سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سمنان با اشاره به وجود قلعه های تاریخی و باارزش در دامغان، اظهار داشت: پایگاه قلعه های تاریخی با محوریت قلعه گردکوه دامغان راه اندازی می شود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان سمنان حمیدرضا دوست محمدی با تاکید بر این که در استان سمنان هر زمان صحبت از تاریخ و تمدن می شود نام دامغان سرآمد است، بیان کرد: بیش از دو دهه با مشکلات حوزه میراث فرهنگی دامغان دست و پنجه نرم می نماییم.
وی افزود: ضرورت دارد تعدادی از قوانین حوزه میراث فرهنگی اصلاح گردد و دراین زمینه کارشناسانه تر عمل نماییم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی سمنان به اصلاح راه ورودی تپه حصار بعنوان یکی از الویت های این اداره کل اشاره نمود و اضافه کرد: طراحی اطراف آثار تاریخی و باستانی باید با مطالعات اجتماعی همراه باشد.
دوست محمدی با انتقاد از بنیه علمی ضعیف برخی کارشناسان در احیا و مرمت برخی از آثار تاریخی، بیان کرد: مفهوم داشتن مبانی نظری همچون علل مؤثر در طراحی اطراف آثار تاریخی است.
وی با اشاره به وجود قلعه های تاریخی و باارزش در دامغان، اظهار داشت: پایگاه قلعه های تاریخی استان سمنان با محوریت قلعه گرد کوه دامغان راه اندازی می شود.


منبع:

1400/03/11
22:46:51
0.0 / 5
740
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912