فراجا گردشگری
مسئول كمیته گردشگری الكترونیك یزد گلایه كرد؛

ناامنی طرح صیانت برای گردشگری

ناامنی طرح صیانت برای گردشگری یزد مسئول کمیته گردشگری الکترونیک اداره کل میراث فرهنگی استان یزد با بیان اینکه طرح صیانت منجر به قطع ارتباط با خارج از کشور می‎شود، اظهار داشت: نوعی ناامنی برای گردشگری ایجاد خواهد شد به صورتی که نتواند از طرق شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کند.


«احمد فاضلی» در گفتگو با خبرنگار ایسنا ضمن بیان اینکه طرح صیانت مستقیماً بر حوزه گردشگری الکترونیک تأثیر دارد، اظهار نمود: بیشتر گردشگران ما خارجی هستند و درآمدزایی گردشگری هم در این عرصه بیشتر است.
وی ادامه داد: طرح صیانت منجر به قطع ارتباط ما با خارج از کشور می‎شود و به تبع آن، نوعی ناامنی برای گردشگری ایجاد خواهد شد به صورتی که نتواند از طرق شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کند.
این مسئول با بیان اینکه طرح صیانت مشخصا روی اقتصاد در حوزه گردشگری الکترونیک اثر خواهد داشت، اظهار داشت: بعد از کرونا خیلی از فعالان صنایع دستی به روش های الترونیک بازار خویش را فراهم کردند و امروز از فروش های مجازی امرار معاش می کنند اما این طرح و حتی مطرح شدن آن، بر درامدزایی بخش خصوصی اثری منفی دارد بنابراین باید تمهیداتی برای این مورد در نظر گرفته شود.
این مسئول با تکیه بر اینکه آینده گردشگری در فناوری اطلاعات ریشه دارد، اظهار داشت: نقش فناوری اطلاعات واضح است و ما بیشتر باید تمهیداتی را در نظر بگیریم که به دنبال اجرای طرح صیانت امنیت توریستهای خارجی تامین گردد.
وی با بیان اینکه ناامنی و عدم امنیت توریستهای خارجی و همینطور عدم ارتباط با وب سایت های خارجی و شبکه های اجتماعی و دیگر توریستهای خارجی چالش مهمی پیش روی صنعت گردشگری می باشد، اظهار داشت: این مساله تاثیری کاملا منفی روی گردشگری می گذارد و با عنایت به کرونا و شرایط نامطلوب این حوزهف گردشگری با بحرانی جدی روبرو خواهد شد.
فاضلی هامانه با بیان اینکه در اجرای طرح صیانت و اینترنت ملی ایجاد زیرساخت های مناسب و درخور در مرحله نخست قرار دارد، خاطرنشان کرد: ما هنوز زیرساخت های لازم در این حوزه را نداریم و در ابتدا باید نظرات کارشناسی برای آن مطرح شود و زیرساخت های لازم از راه اپلیکیشن ها را ایجاد نماییم.
وی ادامه داد: علاوه بر آن، باید متخصصان بتوانند برای این طرح حرفی برای گفتن داشته باشند بنابراین هنوز از راه سخت افزاری و زیرساختی و نرم افزاری به نتیجه مطلوبی نرسیدیم.
این فعال گردشگری با تکیه بر اینکه در شرایط کرونایی و در نبود امکان برقراری ارتباط و امکان فیزیکی گردشگری الکترونیک رونق گرفته بود، خاطرنشان کرد: عملا بیشتر ذی نفعان گردشگری امرار معاش و کسب درامدشان از راه فضای مجازی و دیجیتال است بنابراین باید پتانسیل های خویش را بیشتر و بهتر نماییم، آموزش نیروی انسانی و پرسنل را قویتر نماییم تا بتوانیم از فضای بوجود آمده بهره ببریم اما حالا این نامنی و نارضایتی بوجود آمده برای ذی نفعان وضعیت را نامشخص کرده است.
وی گردشگری مجازی را ابزاری برای علاقمندان به گردشگری در کمترین امکانات دانست و اظهار داشت: افراد با وجود ظرفیت فضای مجازی میتوانند با حداقل هزینه و دانش در مورد مقصد مطلوب، برای ظرفیت های گردشگری کشور برنامه ریزی و مسافرت کنند، مقوله ای که شکل گیری آن کمتر از ۲۰ سال قدمت دارد.
این مسئول با تکیه بر اینکه خیلی از شرکتهای صنعتی برای بازاریابی های جهانی باید از ظرفیت گردشگری مجازی استفاده کنند، خاطرنشان کرد: کیفیت کارامدی و دست دست بودن فضای مجازی به میزان زیادی ارتقا یافته و وب سایت ها به کاربران اجازه می دهند با نقشه ای که در اختیار فرد قرار داده می‎شود، بحث گردشگری در مقصد را هم کنترل کنند.
وی ادامه داد: به هر حال صنعت جهانگردی همانند دیگر صنایع درحال رشد است و کارشناسان بر این باور هستند که این بحث پررونق ترین بخش اقتصادی جهان به حساب می آید و زندگی مردم را تحت تأثیر قرار می دهد بنابراین عملا ما با شرایط کنونی ترجیح می دهیم که این موهبت را مدیریت نماییم و از آن استفاده درستی داشته باشیم.
مسئول کمیته گردشگری الکترونیک یزد با تکیه بر اینکه در شرایط کرونا و در نبود گردشگری فیزیکی دنیا به گردشگری مجازی روی آورده است، اظهار داشت: امروز افراد زیادی از این طریق امرار معاش می کنند و این طرح منجر به از بین رفتن کسب و کارهای زیادی می‎شود.
وی خطاب به مسؤلان تصریح کرد: این مقوله بیکاری ها و تبعات و خسارات حوزه گردشگری را بسیار افزایش میدهد بنابراین نگاهی کارشناسی شده به این طرح ضروریست.
فاضلی هامانه با بیان اینکه گردشگری الکترونیک نقطه عطف گردشگری در دنیاست، اظهار داشت: کشورهای درحال توسعه و دارای کمتر امکانات و زیرساخت ها از این ظرفیت استفاده می نمایند و اگر این مقوله سلب شود، برای توسعه گران تمام خواهد شد.
وی با بیان اینکه گردشگری الکترونیک صرفه جویی در زمان و هزینه و استفاده مطلوب و همسو از تکنولوژی و الکترونیک خواهد بود، می گوید: گردشگری صرفاً بعد اقتصادی نیست لاکه از بعد فرهنگی و اجتماعی هم می تواند در معرفی کشور و حتی استان موثر باشد و اقشار مختلف جامعه را در برمی گیرد.
این مسئول در انتها تصریح کرد: روزهای ابتدای انتشار کرونا و در زمان رکود صنعت، گردشگری الکتروینک مشهود شد همانطور که یزد را با هشتک های مختلف معرفی کردیم و نشاط و پویایی به تبع آن بوجود آمد به صورتی که یزد هم همچون شهرهایی معرفی شده در سازمان جهانی گردشگری بود.
منبع:

1400/05/16
12:01:17
0.0 / 5
526
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912