فراجا گردشگری
ضرغامی در بازدید از نمایشگاه فناوری های نرم، صنایع فرهنگی؛

از سرگیری صدور روادید فردا اعلام می شود

از سرگیری صدور روادید فردا اعلام می شود وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: فردا در یک جلسه با حضور وزیر امور خارجه و وزیر بهداشت بطور رسمی موضوع صدور روادید گردشگری خارجی را اعلام خواهیم کرد.به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، سید عزت الله ضرغامی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناوری های نرم، صنایع فرهنگی و خلاق که با همراهی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مورد گردشگری در آینده نزدیک بصورت وسیع اعلام خواهم کرد، در زمینه های مختلف کارهای خوبی دارد انجام می شود. اول باید این مریضی را که دارد نفسش قطع می شود احیا کرد. بعنوان مثال مصوبه ای را روز گذشته از ستاد ملی کرونا گرفتیم که بسیار مهم می باشد. بر طبق این مصوبه وام هایی که مراکز گردشگری دریافت نمودند و به خاطر کرونا در پرداخت آن گرفتار مشکل هستند روز گذشته مصوب شد تا آخر سال استمهال شد و درباب مالیات نیز با موافقت ستاد ملی کرونا قرار شد تا یک تاریخی مفاصاحساب مالیاتی آنها به تأخیر بیفتد.
ضرغامی افزود: فردا در یک جلسه با حضور وزیر امور خارجه و وزیر بهداشت بطور رسمی موضوع صدور روادید گردشگری خارجی را اعلام خواهیم کرد. بخشنامه را در این زمینه تنظیم کردیم. این بخشنامه بصورت دقیق در معاونت گردشگری تهیه شده است. امیدواریم بتوانیم با حفظ همه پروتکل ها تعطیلی ۲۰ ماهه ورود توریست خارجی را که برای مجموعه عوامل گردشگری، مراکز اقامتی، تورگردان ها و آژانس ها مهم می باشد، اجرائی نماییم.
وی اظهار داشت: خوشبختانه در زمینه های مختلفی که نیاز امروز وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است در این نمایشگاه کارهای مرتبط انجام شده، من امروز در این بازدید دیدم که تعدادی از حلقه های مفقوده ای که داریم در این نمایشگاه وجود دارد. خوشبختانه نیروهای جوان، خلاق و با انگیزه، دانشمند و خستگی ناپذیر بسیار عالی در این نمایشگاه حضور دارند و در این عرصه ها فعالیت می نمایند. آشنایی من امروز با این بخش و نیز آشنایی همکاران و معاونان من بسیار می تواند در ادامه کارهایی که ما در وزارت خانه داریم مؤثر باشد.
او افزود: ما داشته های فراوانی داریم اما این داشته ها را نمی توانیم درست عرضه نماییم. تسهیل در عرضه و در کنار آن تقویت تقاضا خصوصاً در زمینه صنایع دستی بسیار مهم می باشد. این ها همچون مشکلات ما است. بطور مشخص استفاده از تکنولوژیهای جدید و زیرساخت هایی در این عرصه وجود دارد و هرکسی در هر کجای کشور فعالیت می کند دغدغه ارتباط با مشتری و مخاطب خودرا نباید نداشته باشد.
مهندس ضرغامی افزود: ما اگر بتوانیم این مسائل را حل نماییم بسیاری از مشکلات ما برطرف می شود، بخش داخلی مهمست و بخش صادرات نیز اهمیت فراوانی دارد. حالا فضای مجازی این ارتباط جهانی را فراهم نموده و همه جای دنیا افراد می توانند به محصولات و داشته های ما از دورترین نقاط کشور حتی در روستاها و بوم گردی ها دسترسی پیدا کنند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار نمود: خوشبختانه من امروز با شرکت هایی آشنا شدم که همه جوان و با انگیزه هستند. من از نزدیک که با این ها آشنا شدم متوجه شدم تعدادی از مواردی که دنبال آن هستم که راه اندازی کنم در کشور موجود است و باید همان ها را تجمیع کرد و باتوجه به ظرفیت هایی که در خانه های خلاق در سراسر کشور به وجود آمده باید بتوانیم ماموریت های وزارتخانه را به شکل بهتری جلو ببریم.

1400/07/25
23:31:05
0.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری