فراجا گردشگری
معاون اجرایی مجموعه سعدآباد:

اموال فرهنگی سعدآباد صاحب مخزن استاندارد شدند

اموال فرهنگی سعدآباد صاحب مخزن استاندارد شدند فراجا: مخازن استاندارد اموال فرهنگی سعدآباد راه اندازی و آخرین وضعیت پروژه های عمرانی مرمتی این مجموعه تاریخی ـ فرهنگی تشریح شد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، محمد ابراهیم لاریجانی ـ معاون اجرائی مجموعه سعدآباد ـ از افتتاح و اختتام عملیات عمرانی و شروع بهره برداری از مخازن استاندارد اموال فرهنگی موزه های برادران امیدوار، استاد حسین بهزاد، خط و کتابت میرعماد و ظروف سلطنتی و اختتام فاز یک مرمتی موزه نظامی سعدآباد در آبان ماه امسال آگاهی داد.
او با اشاره به پیش بینی و تنظیم شرح خدمات کارهای عمرانی، مرمتی و حفاظتی در دفتر فنی مجموعه سعدآباد با حجم اعتباری نزدیک به ۵۰۰ میلیاردریال برای سالهای آتی، اظهار داشت: این اعتبار به تدریج و برمبنای اعتبارات تخصیصی سالانه در دستور کار این مجموعه قرار خواهد گرفت.
او اضافه کرد: امور تأسیساتی و نگهداری از فضای سبز مجموعه همچون شناسنامه الکترونیکی درختان بعنوان یکی از اولویت های مهم و روزانه با انتخاب پیمانکاران مجرب و واجد شرایط، با قوت ادامه دارد و در صورت تخصیص اعتبار لازم در امسال، ۱۵ پروژه عمرانی ـ مرمتی جدید نیز طراحی و با پروسه بارگذاری در سامانه دولت، عملیاتی خواهد شد. در این راستا با حمایت همه جانبه مدیریت سعدآباد سعی کردیم در انتخاب پیمانکاران مجرب، توانمند و متخصص در زمینه اماکن تاریخی و احراز رتبه کیفی و فنی، نهایت دقت را به عمل آوریم.
معاون اجرائی سعدآباد افزود: به موازات کارهای عمرانی و مرمتی، تجهیز و نصب دوربین های نظارت تصویری و سیستم اتاق مانیتورینگ مجموعه ۱۱۰ هکتاری سعدآباد با بیش از ۲۲۰ دوربین فعال نیز به راه افتاده است.
وی تصریح کرد: به روز رسانی و تعمیرات اساسی تأسیسات کاخ موزه سبز و موزه هنرهای زیبا و تعدادی از موزه های دیگر همچون پروژه هایی است که از اواخر سال قبل، شروع و بتازگی وارد فاز بهره برداری شد.
لاریجانی با اشاره به اینکه یکی از معضلات و دغدغه های همیشگی سعدآباد ورود زباله های گوناگون بوسیله رودخانه سعدآباد، با وجود رستوران های بالادستی در محله دربند است، اظهار داشت: شرح خدمات طراحی سیستم مکانیزه زباله گیر در مبدأ ورودی این رودخانه در ضلع شمالی مجموعه تهیه و در سه ماهه آتی نسبت به نصب آن اقدام خواهد شد.
معاون اجرائی مجموعه سعدآباد همین طور اظهار نمود: در کنار کارهای عمرانی مجموعه که با حمایت همه جانبه مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و حمایت و تخصیص بموقع اعتبارات از طرف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، خصوصاً اداره کل موزه ها انجام شد و سعدآباد را به یک کارگاه بزرگ عمرانی و مرمتی تبدیل کرد، از انجام کارهای گسترده فرهنگی غافل نبوده و بصورت روزانه حجم زیادی از کارهای فرهنگی نیز در مجموعه در حال انجام می باشد که برای نمونه می توان به برنامه های پراستقبال یکشنبه های سعدآباد که با هدف معرفی این مجموعه ملی برای عموم مخاطبان، سه شنبه های سعدآباد که با هدف برگزاری نشست های تخصصی با کارشناسان امور فرهنگی و هنری و تامین نظر فعالان حوزه پژوهش، چهارشنبه های سعدآباد با موضوع آشنایی کودکان و نوجوانان با علم موزه داری و همین طور تولید محتوای جذاب و معرفی آثار موزه ای، تهیه و تولید ویدیو های متنوع برای معرفی جاذبه های کاخ موزه های سعدآباد و تولیدات کیفی فرهنگی اشاره نمود.
لاریجانی بیان کرد: امیدواریم با ارتقاء کیفی تمام برنامه های فرهنگی برای معرفی هر چه بیشتر این مجموعه که متعلق به آحاد مردم شریف کشورمان است، گام برداریم.
منبع:

1400/08/15
21:24:15
0.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری