فراجا گردشگری
سجادی راد عنوان كرد؛

شرکت در نمایشگاه فیتور با ۱۴ فعال بخش خصوصی

شرکت در نمایشگاه فیتور با ۱۴ فعال بخش خصوصی فراجا: مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهان گردی و اتومبیل رانی با اشاره به حضور14 فعال بخش خصوصی گردشگری در نمایشگاه فیتور اسپانیا از حضور غرفه ایران در سالن کشورهای اروپایی برای نخستین بار خبرداد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، هادی سجادی راد مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهان گردی و اتومبیل رانی درباره حضور ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا بیان کرد: باتوجه به محدود شدن سالن های نمایشگاه فیتور غرفه ۱۲۰ متر مربعی ایران، امسال برخلاف سالهای قبل از سالن دو که محل استقرار شرکت کننده های خاورمیانه بود به سالن چهار منتقل شده است و در سالن کشورهای اروپایی قرار دارد.
سجادی راد به برگزاری جلسات گوناگون با انجمن های صنفی گردشگری در امتداد حضور هرچه بهتر در این نمایشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: مدیرعامل کانون با طرح دغدغه ها از طرف رؤسای صنوف و برای همراهی با آنها همین طور با نگاهی حمایتی ۱۰ درصد هزینه های مربوط به غرفه و زمین را از محل درآمدهای عمومی متقبل شد.
مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهان گردی و اتومبیل رانی، اضافه کرد: این تخفیف ۱۰ درصدی که با استقبال از طرف جوامع مواجه گردید، سبب دلگرمی بیشتر آنها برای حضور در نمایشگاه شد.
او به واگذاری غرفه ها در کمترین زمان ممکن اشاره نمود و اظهار داشت: با همراهی خوبی که شکل گرفت، ظرف کم تر از یک هفته ظرفیت ۱۴ غرفه تکمیل و اقدامات بعدی همچون گرفتن دعوت نامه و تعیین وقت سفارت با سرعت شروع شد.
معرفی معماری اصیل ایران با المان هایی از دوره هخامنشی و صفویه
سجادی راد درباره طرح غرفه ایران در این دوره فیتور توضیح داد: باتوجه به مدت باقیمانده به برگزاری نمایشگاه همین طور تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی در نهایت یکی از طرح های پیشنهادی که معرف معماری ایرانی اسلامی باشد و قابلیت اجرا در این بازه زمانی محدود را داشته باشد، انتخاب و وارد فاز اجرائی شد.
مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهان گردی و اتومبیل رانی در تشریح طراحی غرفه ایران، اظهار داشت: بخش عمومی سازه از ستون ها و سرستون هایی تشکیل شده که معرف معماری اصیل ایرانی است. برخی از سرستون ها با الگوبرداری از دوره هخامنشی و تعدادی برگرفته از المان هایی مربوط به دوره صفویه طراحی شده است.
او به اهمیت نورپردازی در طراحی انجام شده بمنظور جلوه هر چه بیشتر غرفه ایران اشاره نمود و اضافه کرد: غرفه متشکل از ۱۴ غرفه، چایخانه و بخش وی آی پی است که در مرکز آن بخشی بعنوان پرشین روم قرار دارد. در بالای این بخش که مزین به یکی از فرش های فاخر ایرانی می شود، سازه گنبدی شکلی مزین به لوستری شکیل طراحی شده است.
همکاری با بنیاد تعاون زندانیان برای عرضه هنر زندانیان در فیتور
او با اشاره به عرضه صنایع دستی فاخر ایرانی در این رویداد بیان کرد: تعاملات خوبی با چندین کارگاه و مجموعه صنایع دستی همین طور بنیاد تعاون زندانیان در امتداد توانمندسازی افراد تحت آموزش و پشتیبانی از هنر زندانیان داشته ایم.
سجادی راد با اشاره به همکاری با سفارت ایران در اسپانیا برای برگزاری دو برنامه شب ایرانی و ایران شناسی، اظهار داشت: باتوجه به ابلاغیه فیتور تمامی شرکت کننده ها از اجرای برنامه هایی که موجب تجمع شود، منع شده اند. به همین دلیل اجرای گروه موسیقی، نمایش های آئینی و کارهای این چنینی در این رویداد امکان پذیر نیست. با وجود برنامه ریزی و آمادگی برای اجرای چنین مراسمی آنها را از برنامه خارج کردیم.
نمایشگاه فیتور اسپانیا ۱۹ تا ۲۳ ژانویه برابر با ۲۹ دی تا ۳ بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی IFEMA در شهر مادرید، پایتخت اسپانیا انجام می شود.


منبع:

1400/10/12
13:35:54
0.0 / 5
278
تگهای خبر: آموزش , شهر , صنایع دستی , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912