فراجا گردشگری
ضرغامی:

مسابقه ثبت نداریم

مسابقه ثبت نداریم به گزارش فراجا وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: اثری که شایسته ثبت شدن است باید پیگیری و ثبت گردد، اما مسابقه ثبت نداریم، کمیت اهمیتی ندارد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، سید عزت الله ضرغامی در همایش معاونان میراث فرهنگی استانها که امروز چهارشنبه ۲۲ دی ماه برگزار شد، حفظ، معرفی، تبیین و تفسیر را از مهم ترین وظایف معاونان میراث فرهنگی کشور عنوان نمود و اضافه کرد: این وظیفه مهم دارای ابعاد بسیار است. شما باید وظیفه خودرا بدانید و باور داشته باشید که چه ماموریت مهمی برعهده دارید.
او بر شناخت و حفظ میراث ملموس و ناملموس اصرار کرد و اضافه کرد: شما باید با شناخت کامل از میراث فرهنگی جدی ترین و موثق ترین روایت را داشته باشید. همین طور آثار و بافت ها را بشناسید، از آنها حفاظت کنید و درست ترین تفسیرها را ارائه دهید.
استفاده از ظرفیت فعالان فضای مجازی، مدیریت اعتبارات استانی و توزیع عادلانه و کارشناسی اعتبارات استانی برای نگهداری و مرمت آثار، تعامل و همکاری با دستگاه های مرتبط و بخش خصوصی، تعامل با بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، از دیگر اشارات وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این نشست بود.
او با اشاره به استفاده از ظرفیت راه ها و جاده ها برای فرهنگ سازی و معرفی میراث فرهنگی بیان کرد: درحال طراحی و استانداردسازی نهضت معرفی جاده ای برای نصب بیلبورد و معرفی میراث فرهنگی هستیم. صحبت هایی در این راستا با وزیر راه داشته ام، معاونان میراث فرهنگی باید اماکن اصلی را در استانها مشخص و اولویت بندی کنند.
ضرغامی با اشاره به برگزاری جلسات ادواری با مدیران وزارتخانه اضافه کرد: ۱۷ راهبرد برای مدیران تبیین کرده ایم که با اجرای آنها به یک زبان مشترک در نگاه و فکر برسیم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر اهمیت حرائم اضافه کرد: در این رابطه در وزارتخانه گروه هایی تشکیل شده و با همکاری پژوهشگاه درحال کار کارشناسی و تبیین موضوع هستیم که در کنار حفظ حرائم، مشکلات مردم نیز حل شود.
او همین طور شجاعت در تصمیم گیری را از مهم ترین اصول مدیریتی عنوان نمود و اظهار داشت: باید در مواردی تصمیم نهایی را بگیریم و به برخی دعواها خاتمه دهیم.
ضرغامی در رابطه با موضوع ثبت نیز بیان کرد: اثری که شایسته ثبت شدن است باید پیگیری و ثبت گردد، اما مسابقه ثبت نداریم. کمیت اهمیتی ندارد، مهم آنست اثری که دارای ارزش است به ثبت برسد. در این مساله در کنار مسئولیت قانونی دارای مسئولیت شرعی هم هستیم و باید حواسمان به این نکته باشد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به قدرت معاونان میراث فرهنگی کشور تاکید و ابراز امیدواری کرد که ماموریت های این حوزه به درستی تبیین و صدور ارزش ها و پیام انقلاب به درستی صورت گیرد.


منبع:

1400/10/24
12:16:24
0.0 / 5
276
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912