فراجا گردشگری
وزیر میراث فرهنگی:

گردشگری زمینی بین تهران - دوشنبه راه اندازی می شود

گردشگری زمینی بین تهران - دوشنبه راه اندازی می شود به گزارش فراجا وزیر میراث فرهنگی ضمن اشاره به تعریف پروژه های مختلف گردشگری اظهار داشت: گردشگری زمینی بین ایران - تاجیکستان راه اندازی می شود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، عزت الله ضرغامی بعدازظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از طرح های گردشگری چالوس ضمن اشاره به تعریف پروژه های مختلف در حوزه گردشگری، گردشگری ارزانقیمت را همچون اولویت ها برشمرد و اظهار داشت: این پروژه دارای ابعاد مختلف است و سفرهای داخلی و خارجی را دربر می گیرد.
وی ضمن اشاره به نشست با رئیس جمهور تاجیکستان و مذاکرات بین دو دولت، عنوان کرد: در این نشست ابعاد گردشگری ارزانقیمت تشریح شد و امامقلی رحمان نسبت به این طرح علاقه نشان دادند.
وی خاطرنشان کرد: گردشگری زمینی ایران به سمت تاجیکستان از کشورهای ترکمنستان و ازبکستان عبور می کند و به علت زبان فارسی مردم سمرقند و بخارا، انگیزه های بالای گردشگری در این منطقه وجود دارد.
ضرغامی اظهار داشت: دنبال گردشگری زمینی هستیم چونکه گردشگری هوایی گران تمام می شود و این درحالی است که پرواز ایران ایر به سمت دوشنبه که سال ها متوقف مانده بود، راه اندازی می شود.
وزیر میراث فرهنگی ضمن اشاره به نشست با وزیر راه تاجیکستان، از بررسی مشکلات راه زمینی تهران - دوشنبه اطلاع داد و اظهار داشت: راه اندازی این طرح می تواند به رونق گردشگری ارزانقیمت با کشورهای همسایه کمک نماید و این مساله جزو اولویت ها است.
وی ضمن اشاره به تخصیص ۳۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید صنایع دستی اظهار داشت: برای هر کارمند ۱۰ میلیون تومان سهمیه خرید صنایع دستی درنظر گرفته شد و این مبلغ از حقوق کارمندان کسر می شود و هماهنگی با وزارت خانه ها انجام شده است و مشابه آن درباره سفرهای ارزانقیمت اجرا می شود.
ضرغامی ضمن اشاره به این که اصل پروژه سفرهای ارزانقیمت تصویب گردید و هماهنگی با بانکهای صورت گرفته است، اظهار داشت: برای عملیاتی این طرح باید شیوه نامه های آن ابلاغ شود.


منبع:

1401/03/18
10:24:16
0.0 / 5
128
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912