فراجا گردشگری

کشف برنزی در چین

کشف برنزی در چین باستان شناسان با کاوش در چین به مجموعه ارزشمندی از آثار متعلق به عصر برنز دست پیدا کرده اند.


به گزارش فراجا به نقل از لایوساینس، یک مجسمه برنز به شکل یک مار با سر انسان، به همراه مجموعه ای بزرگ از آثار برنز، یشم و طلا در نقاط مختلف محوطه دیرینه شناسی واقع در «سیچوان» کشف شده است.
در جریان کاوش در این محوطه باستان شناسی، یک جعبه برنزی هم کشف شده است که داخل آن یشم و نقاب طلا قرار داشت.
کارشناسان معتقدند مجسمه هایی که در این محل کشف کرده اند، بسیار پیچیده و خلاقانه هستند و بازتابی از جهان افسانه ای است که مردم آن دوره به آن فکر می کردند. باستان شناسان همینطور معتقدند: این آثار غنی بودن تمدن چین را نشان می دهند.
در دهه ۸۰ میلادی دو گودال مختلف از محوطه دیرینه شناسی استان «سیچوان» مورد بررسی قرار گرفت و باستان شناسان در سال ۲۰۲۰ هم شش گودال دیگر را کاوش کردند. کاوشگران به تازگی آثار تاریخی را در گودال های شماره ۷ و ۸ کشف کرده اند. در مجموع، باستان شناسان تابحال توانسته اند ۱۳ هزار اثر تاریخی که گمان می رود به عصر برنز، یعنی بین سه هزار تا چهارهزار و پانصد سال پیش تعلق داشته باشد، از خاک بیرون بکشند.


به قول کارشناسان، تابحال هیچ اثری از بقایای انسان در این محوطه کشف نشده است، در نتیجه این آثار تاریخی بعنوان بخشی از مراسم خاکسپاری دفن نشده اند. گمان می رود هدف از حفاری گودال ها و قرار دادن این آثار تاریخی درون آنها، به آیین های مذهبی ارتباط داشته باشد.
بعضی از این آثار به عمد شکسته و یا سوزانده شده اند. از آنجاییکه آثار شکسته و یا سوزانده شده بسیار پرارزش بودند، شکستن آنها نشان دهنده نقش مهم این آثار در یک آیین مذهبی است.
کسب اطلاعات بیشتر درباره این آثار تاریخی با کاوش گودال های دیگر واقع در محوطه دیرینه شناسی «سیچوآن» امکان پذیر خواهد بود.
1401/04/08
11:37:02
0.0 / 5
143
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912