فراجا گردشگری

برگزاری اولین تور گردشگری تخصصی ویژه ناشنوایان

برگزاری اولین تور گردشگری تخصصی ویژه ناشنوایان به گزارش فراجا نخستین ناشنوایی که دوره های آموزش گردشگری خویش را سپری و موفق به دریافت کارت راهنمای ایران گردی و جهان گردی از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی شده بود، اولین تور تخصصی ناشنوایان را برگزار کرد.به گزارش فراجا به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، حامد نیاسری از جامعه ناشنوایان کشور، تنها ناشنوای راهنمای گردشگری به زبان اشاره است که نخستین تور خویش را با همکاری یکی از دفاتر خدمات مسافرتی در شهر تهران اجرا کرد.
او دوره های تخصصی گردشگری را در مؤسسات آموزش گردشگری تحت نظارت معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گذراند و با موفقیت در آزمون جامع دوره های گردشگری و کمیسیون مربوطه کارت راهنمای خویش را امسال دریافت کرد.
این تور با حضور ۳۳ نفر از ناشنوایان و افراد کم شنوا در محله عودلاجان از محله های تاریخی تهران برگزار گردید.
این ناشنوای کوشا علاوه بر این، اپلیکیشن ویژه راهنمایی ناشنوایان را جهت استفاده در موزه ها و مراکز تاریخی و جاذبه های گردشگری با کمک همکاران خود طراحی و پیاده سازی کرده است.
معاونت گردشگری برای توسعه و پشتیبانی از این گونه گردشگری و ابداعات خلاقانه افراد کم توان در حوزه گردشگری، میزی تحت عنوان میز گردشگری دسترس پذیر را ایجاد کرده است.
گردشگری دسترس پذیر امروزه یکی از مهم ترین اقدامات برای بهره مند ساختن اقشار کم توان جامعه از مواهب گردشگری می باشد و فدراسیون جهانی ناشنوایان WFD برای مشارکت پذیری اجتماعی بیشتر از ۴۰۰ میلیون ناشنوا و کم شنوای جهان، گردشگری را از مهم ترین فعالیتهای مشترک در جوامع دانسته و از برنامه مختلف آنها حمایت می کند.


منبع:

1401/04/17
15:11:46
0.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912