فراجا گردشگری
تلاش برای حفاظت از ویرانه های تاریخی آزتك ها

خانه عقاب ها مستحکم می شود

خانه عقاب ها مستحکم می شود به گزارش فراجا بعد از آنکه وقوع یک توفان در مکزیک به سقف محافظ «معبد مایور» صدمه وارد کرد، گروهی از متخصصان برای ساخت یک سقف محافظ جدید با همدیگر همکاری می کنند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، گروهی متشکل از بیشتر از ۸۰ مهندس، محقق، متخصص مرمت، معمار و باستان شناس، در ۱۴ ماه اخیر برای محافظت از بخشی از مجتمع «معبد مایور»، یکی از مهم ترین مکان های باستانی مکزیک با همدیگر همکاری کرده اند. مجتمع «معبد مایور» برای «آزتک »ها هم مرکز جهان هستی محسوب می شد.
«خانه عقاب »ها، بخشی از این مکان تاریخی ۵۰۰ ساله را شامل می شود و سقفی که این بخش را می پوشاند در جریان توفان آوریل اخیر فرو ریخت. با این که توفان خسارت چندانی وارد نکرد، اما متخصصان پروژه محافظت از این مکان را آغاز کردند.
متخصصان مرمت به «رویترز» اعلام کردند، سقف جدیدی که بر روی «خانه عقاب ها» و در مجاورت «معبد مایور»، مقدس ترین محراب «آزتک »ها قرار می گیرد تا اواسط سپتامبر آماده می شود.
بدین سان این گروه از متخصصان موظف شدند سقفی که در دهه ۸۰ میلادی طراحی شده بود را بار دیگر طراحی نمایند. این سقف باید از مکانی در مقابل آب و هوای شدید محافظت کند، که مجسمه های نفیس حکاکی شده و دیوارنگاره های تصویرگر جنگجویان و آیین های مذهبی را در خود جای داده است.
متخصصان برای ساخت این سقف نباید از ستون های جدیدی استفاده می کردند که به کف‍پوش ضعیف و تاریخی این مکان صدمه وارد کند و نکته قابل توجه آن است که تمامی این اقدامات در بحبوحه همه گیری شروع شده است.
متخصصان کار ساخت سقف جدید را بامداد روز پس از توفان آغاز کردند.
«موسسه تاریخ و انسان شناسی مکزیک»(INAH) بر ساخت سقف جدید و روند برداشتن سقف قدیمی بدون صدمه رساندن به ویرانه های تاریخی نظارت داشته است.
این تیم از متخصصان، علاوه بر ساخت سقف جدیدی برای «خانه عقاب ها»، شمار دیگری از بخش های حفاظتی این مکان تاریخی را هم مستحکم تر خواهند کرد.1401/04/20
08:08:04
0.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912