فراجا گردشگری

محدودیت هایی برای حمل آب زمزم در پروازهای حج

محدودیت هایی برای حمل آب زمزم در پروازهای حج به گزارش فراجا رئیس ستاد مکه به زائرانی که در حال برگشت به ایران هستند، سفارش کرد از حمل وسایل ممنوعه در داخل کابین هواپیما و انتقال آب زمزم به قسمت بار اجتناب کنند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، اکبر رضایی درحالی که به خروج تدریجی زائرین از شهر مکه اشاره نمود، اظهار داشت: بیشتر از ۵ هزار و ۳۰۰ نفر از حجاج ایرانی از فرودگاه جده به کشور بازگشته اند و سایر حجاج هم در ایام آینده از فرودگاه جده و مدینه عازم کشور می شوند.
رییس ستاد مکه اضافه کرد: بازگشت زائرین ایرانی به کشور تا روز ششم مرداد ماه ادامه دارد.
به گفته او، هم اکنون حدود ۲۷هزار و۴۰۰ زائر در سرزمین مکه حضور دارند و در ایام آینده هم بخشی از زائرین به مدینه و بخش دیگر از راه فردوگاه جده به کشور باز می گردند.
رضایی با بیان اینکه وضعیت پرواز زائرین از فرودگاه جده مطلوب است، اظهار داشت: زائرین باید به برخی سفارش ها، مانند به همراه نبردن وسایل ممنوعه در داخل هواپیما و وزن بارها در کیف های دستی برابر با دستورالعمل های ارسالی به کاروان ها دقت کنند.
او درباره مقررات حمل آب زمزم هم توضیح داد: زائرین فقط می توانند به تعداد بسیار محدود، آب زمزم بسته بندی شده (در بسته کوچک) در ساک دستی خود در هواپیما همراه داشته باشند و به هیچ وجه اجازه همراه داشتن و بردن آب زمزم در قسمت بار به هر شکلی داده نمی گردد.
رضایی تصریح کرد: زائرین برای پیشگیری از معطلی و همینطور رعایت مقررات تعیین شده حتما به دستورالعمل های در ارتباط با بار توجه جدی داشته باشند.
رییس ستاد مکه اضافه کرد: زائرین توجه داشته باشند که اشیایی همانند قیچی، ناخن گیر، چاقو، برخی انواع اسباب بازی و اشیایی که در اصل جزو اشیاء ممنوعه هستند را در ساک دستی داخل هواپیما همراه نبرند و آنرا در داخل چمدان یا کیف بار خود بسته بندی کنند.1401/04/27
19:16:24
0.0 / 5
198
تگهای خبر: پرواز , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912