فراجا گردشگری

کشف گنجینه بزرگ سکه های اسلامی

کشف گنجینه بزرگ سکه های اسلامی به گزارش فراجا، باستان شناسان در مصر گنجینه ای از سکه های تاریخی متعلق به دوره های مختلف حکومت های اسلامی را کشف کردند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، باستان شناسان زیر نظر «شورای عالی آثار باستانی مصر» در جریان یک کاوش، علاوه بر مجموعه ای از سکه های باستانی اسلامی، بخش هایی از قالب های سکه که برای ضرب سکه مورد استفاده قرار می گرفتند را به همراه یک وزنه بزرگ کشف کردند. گمان می رود از این وزنه بزرگ برای اندازه گیری وزن سکه ها استفاده می شده است.
کشف این مجموعه سکه های باستانی اهمیت زیادی دارد؛ چونکه نشان داده است در این مکان یک کارگاه ضرب سکه وجود داشته است. حالا باستان شناسان تلاش می کنند بقایای به جای مانده از این کارگاه را کشف کنند.
این سکه ها که در شهر «اسنا» کشف شده، در ۵۵ کیلومتری جنوب «اقصر» واقع شده است.
به قول وزارت آثار باستانی مصر، مأموریت حفر این محوطه از سال قبل شروع شده بود و نخست، محوطه ای در پشت «معبد اسنا» پربازدیدترین مکان تاریخی این شهر مورد بررسی قرار گرفت.


در جریان کاوش اخیر یک سکه طلا متعلق به دوران حکومت «معزلدین الله»، یکی از خلفای فاطمی کشف شده است. علاوه بر این ۲۸۶ سکه نقره متعلق به دوران حکومت ۱۹ پادشاه هان دودمان «مملوک ها» هم از زیر خاک بیرون کشیده شده است.
همینطور چند سکه خارجی، همچون یک سکه که در ارمنستان ضرب شده، به همراه چند سکه مس و برنز دوران امپراتوری عثمانی ها هم در این مکان کشف شده است.


البته چند دینار و نیم دینار که نامهای حکمرانان مهم مصری روی آنها حک شده است هم کشف شده است.
منبع:

1401/06/23
10:49:36
0.0 / 5
178
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912