فراجا گردشگری
در پژوهشكده مردم شناسی انجام شد؛

مطالعه تطبیقی تاریخ مردم شناسی ایران و ترکیه

مطالعه تطبیقی تاریخ مردم شناسی ایران و ترکیه فراجا: طرح مطالعه تطبیقی تاریخ مردم شناسی ایران و ترکیه که تفاوت های مؤسسه ای شدن در رشته مردم شناسی به عنوان یک شاخه مهم از علوم میراثی را در دو کشور ایران و ترکیه بررسی می کند، انجام شد.به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده مجری طرح و عضو هیأت علمی پژوهشکده مردم شناسی اظهار داشت: برای اولین بار در بین کشورهای خاورمیانه، دو کشور ایران و ترکیه، مراکز مردم شناسی خودرا شکل بخشیده و آغازگر مطالعات مردم شناسی در منطقه مورد بحث بوده اند.
او اضافه کرد: در عین حال موزه های مردم شناسی در این دو کشور نیز نه فقط جایگاهی مهم در بازنمایی فرهنگ و تمدن و هویت ملی و محلی داشته اند، که یکی از نتایج شکل گیری نهادی رشته مردم شناسی در دو کشور یاد شده بوده اند.
رئیس پژوهشکده مردم شناسی اشاره کرد: بررسی تاریخ شکل گیری رشته مردم شناسی در دو کشور یاد شده، درک تفاوت و شباهت های گفتمانی، نظری و روش شناختی آنها و آشنایی با تجربه مردم شناسان ترکیه در حوزه تعریف موزه مردم شناسی که کشور ما دراین زمینه با بحران هایی در تعریف و طبقه بندی موزه مردم شناسی رو به رو است در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته است.
مجری طرح مطالعه تطبیقی تاریخ مردم شناسی ایران و ترکیه اضافه کرد: محقق در این پژوهش به بررسی تطبیقی تاریخ علم مردم شناسی در دو کشور ایران و ترکیه که از پیشگامان این رشته در منطقه محسوب می شوند، پرداخته و بر این مبنا تاریخ علم یاد شده در دوره مدرن و ماقبل مدرن و معاصر بررسی شده است.
به گفته حسن زاده، این طرح تفاوت های مؤسسه ای شدن در رشته مردم شناسی به عنوان یک شاخه مهم از علوم میراثی را در دو کشور ایران و ترکیه بررسی می کند.


منبع:

1401/08/05
13:53:41
0.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912