فراجا گردشگری
مدیر كل توسعه گردشگری داخلی مطرح كرد:

شناسایی بیش از 100 نقطه گردشگری جدید در کشور

شناسایی بیش از 100 نقطه گردشگری جدید در کشور به گزارش فراجا، مدیر کل توسعه گردشگری داخلی اظهار داشت: بیش از 100 نقطه گردشگری جدید در کشور شناسایی شده اما در مرحله اول، مقرر است 10 نقطه برای اعزام تسهیل گران تعیین شود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، «سید مصطفی فاطمی» مدیر کل توسعه گردشگری، درباره ی طرح گردشگری نقطه ای اظهار داشت: ما طرحی تحت عنوان مدیریت نوآورانه مقاصد گردشگری داریم که این پروژه روی نقاط مختلف کشور که قابلیت توسعه گردشگری دارند متمرکز می شود و می کوشد همه ظرفیت های زیرساختی و توسعه ای که در زمینه گردشگری مؤثر است روی آن نقطه متمرکز کند.
وی افزود: این کار بین بخشی در میان دستگاه های مختلف است و الان روی تعداد محدودی مراکز گسترده متمرکز شده است. علاوه بر این مدیریت مقاصد گردشگری قبلاً در جوامع بین المللی هم بوده است.

فاطمی اضافه کرد: در اجرای این طرح تسهیل گرانی به مناطق مدنظر اعزام می شوند و وظیفه برنامه ریزی، ارتباط با جامعه گردشگری و جامعه محلی را در امتداد توسعه پایدار این حوزه بر عهده دارند.
وی درباره ی شناسایی برخی نقاط نیز اضافه کرد: تا الان برخی نقاط را شناسایی کردیم و مطالعات در حال انجام می باشد و بنا داریم پیش از این که تسهیل گران را به این مناطق اعزام نماییم، آنها را آموزش دهیم.
مدیر کل توسعه گردشگری داخلی، با بیان اهداف این طرح اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح، توسعه محور گردشگری در روستاها برای ثبت جهانی است تا بتوانیم برمبنای فاکتورهای جهانی گردشگری، در رونق آن روستا بین دهکده های جهانی گردشگری که سازمان جهانی جهانگردی آنرا اعلام می کند مؤثر باشیم.
فاطمی افزود: بیش از ۱۰۰ نقطه گردشگری در کشور شناسایی شده اما در مرحله اول، مقرر است ۱۰ نقطه برای اعزام تسهیل گران تعیین شود که بمحض اتمام مطالعات اولیه، پروژه در مقاصد برتر شروع خواهد شد.


منبع:

1401/09/25
11:55:44
0.0 / 5
342
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912