فراجا گردشگری

سرای همدانی های کرمانشاه احیا می شود

سرای همدانی های کرمانشاه احیا می شود به گزارش فراجا، کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای احیاء و مرمت سرای تاریخی همدانی ها واقع در بازار سنتی شهر کرمانشاه اطلاع داد.


محمدرضا سهیلی با بیان این خبر اظهار نمود: برای احیای سرای تاریخی همدانی ها در بافت تاریخی شهر کرمانشاه از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان اختصاص یافته است.
وی احیاء بافت پرارزش تاریخی شهر کرمانشاه را یکی از اولویت های این اداره کل خواند و اضافه کرد: در بافت تاریخی شهر کرمانشاه سراهای قدیمی گوناگونی وجود دارد که نیازمند مرمت و بازسازی هستند تا با کاربری مناسب رونق گذشته را به دست آورند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از نکات مثبت احیاء بافت تاریخی توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی است که معماری یکی از جلوه های مهم آن است.
وی اظهار داشت: قرار گرفتن سرای همدانی ها در کنار مجموعه تکیه بیگلربیگی و چند اقامتگاه سنتی، می تواند سبب رونق محله فیض آباد و تشویق مردم برای احیای بناهای پرارزش این محدوده شود.
سهیلی اضافه کرد: اقتصادی شدن این محلات و بالا رفتن ارزش افزوده آنها بطور قطع به جریان یافتن زندگی در بافت تاریخی شهر کرمانشاه کمک می نماید.
وی افزود: عملیات اجرایی پروژه سامان دهی و احیاء سرای همدانی ها شروع شده و سال جاری در یکی از جبهه های این مجموعه کار مرمت و بازسازی سقف و تعویض درب ها صورت می گیرد.
سرای همدانی ها در بافت قدیم شهر کرمانشاه در محله فیض آباد قرار دارد که قدمت آن به دوره قاجار باز می گردد. در نزدیکی آن بناهای قدیمی و با ارزش دیگری همچون خانه صارم الدوله، مسجد و حمام نظام، خانه حاج اکبرپور، تکیه بیگلربیگی و... قرار دارند.
منبع:

1401/10/30
15:38:14
0.0 / 5
200
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912