فراجا گردشگری
در واكنش به برخی انتقادات

ضرغامی: در 70 سالگی مناسب رئیس جمهور شدن نخواهم بود

ضرغامی: در 70 سالگی مناسب رئیس جمهور شدن نخواهم بود به گزارش فراجا، وزیر میراث فرهنگی در واکنش به نقدهایی که به نوشته های وی می شود نوشت: در سال ۱۴۰۸ من ۷۰ سال سن خواهم داشت و مناسب سمت ریاست جمهوری نیستم.به گزارش فراجا به نقل از مهر، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی در صفحه شخصی خود در توئیتر در واکنش به برخی نقدها به صحبت های وی در جهت شاد بودن مردم نوشت: پاسخگوی دوستان خوبم هستم. گزاره ای و ناظر به شبهات و ابهاماتی که در فضای رسانه ای متنشر شده و برای ثبت در تاریخ به موارد زیر اشاره می کنم.
۱. در مورد جذب قشر خاکستری باید بگویم که من خودم جزو قشر خاکستری هستم و به آن اقتخار می کنم و با کسانی که خودشان را قبه نور دانسته و دیگران را رنگ بندی می کنند مرز بندی دارم. ملت از این رنگ بندی ها خیری ندیده است.
۲. در مورد انتخابات بدانید که اجمالا ریاست جمهوری در ایران دو دوره ای است. در سال ۱۴۰۸ من ۷۰ سال دارم و مناسب این مسئولیت نیستم. نه شورای نگهبان صلاحیت من را احراز می کند و نه دیگر تمایلی به قضاوت دیگران در مورد خودم دارم.
۳. اقای رئیسی نماینده جبهه انقلاب است. خدای نکرده شکست او ضربه جبران ناپذیری برای همه خواهد بود. کسی گمان نکند که میتوان زودتر از این ۸ سال آلترناتیو باشد.
۴. منت گذاشتن برای پست وزارت و حضور در دولت برای کسی که بارها این واحد را پاس کرده به صواب نیست. بیشتر از هر زمان به جمله امام علی که فرمود: دُنْیَاکُمْ هَذِهِ أَزْهَدَ عِنْدِی مِنْ عَفْطَةِ عَنْز" رسیده ام جز خدمت شبانه روزی به مردم به چیز دیگری فکر نمی کنم.
۵- روش من در تعامل با مردم ذاتی است؛ نمی توانم غیر از این باشم. ما را از خودمان نترسانید! همین هستم که می بینید. عمل به سفارش رهبری در همراهی با مردم نباید اینقدر هزینه داشته باشد.

۶- هم خوانی اشعار آیینی با محتوای متعالی، چه در نمایشگاه دستاوردهای بانوان دولت و چه دختران جوان بسیجی در میدان پاستور، حتما کار خوبی است. (هر دو ویدئو در صفحات شخصی من هست.)
۷- جمله بدیهی "هرکس تحریک می شود نگاه نکند" مرّ صریح دستورات شرعی و موضع امام خمینی (ره) در مورد آن سریال مشهور است. رساله بخوانید: "نظر کردن به وجه و کفین بدون قصد ریبه جایز است" صدها سال است که مراجع بزرگ شیعه در مورد این ملاک، فتوا داده اند!
۸- اداره حکومت باید با نگاه "اضعف مأمومین" باشد. برخی سخت گیری های حداکثری را به منظور زندگی شخصی خودمان حفظ کنیم؛ سخت گیری به مردم، نتیجه اش همین است که می بینید!
۹- راهی جز گفتگو نداریم و به تعبیر رهبر انقلاب "لسان قوم" داشته باشیم و بدانیم که راه ارتباط با جوانان "باتوم" نیست. حداقل در جبهه انقلاب به سفارش ی رهبری عمل نماییم.
۱۰- تذکر، سؤال و استیضاح حق نمایندگان مجلس است. اما با نماینده ای که هتاکی و مبادرت به درگیری فیزیکی را بخشی از حقوق نظارتی خود می داند، چه باید کرد؟ البته حساب ایشان از سایر نمایندگان محترم که تعداد زیادی از آنها مستقیم و غیرمستقیم از این رفتار برائت جستند، جداست.

۱۱- امر به معروف و نهی از منکر لزوم دین است؛ آداب آنرا بیاموزیم و به جای سلیقه های شخصی، فقط بر مبنای آنچه شرع مقدس می گوید، عمل نماییم. مردم را نسبت به دین خدا بدبین نکنیم که مدیون شهدای گرانقدرمان خواهیم شد.
نیمه شب گذشته بعد از سفر طولانی به "داراب" و "فسا"، زمانی که به تهران بازگشتم، احساس کردم نوشتن این چند جمله ضروری می باشد. بیان این دیدگاه ها برای میراث فرهنگی ناملموس و توسعه گردشگری بشدت لازم و مرتبط می باشد.


منبع:

1401/11/10
09:31:53
0.0 / 5
235
تگهای خبر: سفر , گردشگری , میراث , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912