فراجا گردشگری

اتریشی ها در گردشگری كوهستان ایران سرمایه گذاری می كنند

اتریشی ها در گردشگری كوهستان ایران سرمایه گذاری می كنند فراجا: یك هیئت اتریشی جهت استفاده از فاینانس در حوزه گردشگری كوهستان و پیست های اسكی با ایرانیان همكاری می كنند.به گزارش فراجا به نقل از مهر، عصر دوشنبه ۲۳ بهمن ماه یك هیئت سرمایه گذار اتریشی به همراه رایزن بازرگانی سفارت اتریش در تهران با معاون سرمایه گذاری و طرح های سازمان میراث فرهنگی و مدیران بعضی از مجموعه های ورزشی و اسكی در ایران دیدار و گفتگو كردند.
در این نشست كه در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی برگزار گردید سعید اوحدی معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی تصریح كرد: سفر این هیئت سرمایه گذار به درخواست خودشان و با عنایت به خط فاینانسی كه اتریش برای ایران تعریف كرده انجام شده است.
وی ادامه داد: پیش از این در سفری كه مسئولان ارشد بانك مركزی و بانك توسعه صادرات به وین داشتند مصوب شد كه اتریش یك خط اعتباری را در اختیار ایران برای سرمایه گذاری قرار دهد كه می توان این خط اعتباری را برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری بویژه گردشگری كوهستان بهره برد. اوحدی اضافه كرد: شاید بتوان در نشست های از این دست برنامه ریزی خوبی برای سرمایه گذاری در این حوزه داشته باشیم و این خط اعتباری را به این پروژه ها مرتبط نماییم.
اوحدی خاطرنشان كرد: معافیت های مالیاتی برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته شده است كه معافیت مالیاتی در مناطق برخوردار ۱۰ سال و در مناطق كم برخوردار ۱۳ سال پس از بهره برداری برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته می گردد.
معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی اضافه كرد: در ۴۵ كیلومتری تهران ۳ پیست اسكی با قابلیت عرضه در سطوح بین المللی وجود دارد كه فعال می باشند.
وی اضافه كرد: ما در این دیدار دو مبحث را پیگیری می نماییم. یكی استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری در گردشگری كوهستان است كه در صورت اعلام آمادگی آنها مسیر همواری پیش روی آنها قرار خواهیم داد. اما در صورتی كه آمادگی نداشته باشند راه دوم را در پیش می گیریم كه استفاه از ردیف فاینانس در پروژه هایی است كه به قرارداد منتج می گردد.
اوحدی در بین خبرنگاران با تشریح موارد ذكر شده در این جلسه اظهار داشت: بعضی از شركت ها با ظرفیت فاینانس خیلی آشنا نیستند. در صورتی كه این ظرفیت به مفهوم استفاده از منابع مالی خارجی با حداقل سود است كه در صورت آشنایی نسبت به آن سرمایه گذاران ایرانی برای بهره برداری از این فاینانس رغبت نشان خواهند داد.
در این نشست همینطور كریستوف گراب مایر، رایزن بازرگانی سفارت اتریش در تهران اظهار داشت: كمیته مشتركی در زمینه توریست كوهستان بین ایران و اتریش شكل بگیرد تا با تعریف الگوی مالی استفاده گردد.
در ادمه این برنامه هر یك از مدیران مجموعه های ورزشی و اسكی به معرفی فعالیت های خود پرداختند و محمدرضا پوینده سرپرست دفتر همكاری و توافق های ملی گردشگری اظهار داشت: امسال از ۴۱ كشور توریست برای انجام ورزش های كوهستانی به ایران آمده اند. این میزان در مقایسه با سال قبل ۳ برابر رشد داشته است.
اعضای هیئت اتریشی هم كه نمایندگانی از شركت های سرمایه گذاری در حوزه های خدمات پیست های اسكی، مشاوره در زمینه گردشگری، برنامه، نصب و راه اندازی سیستم های روشنایی و گرمایشی در پیست ها و در زمین ورزشی، ساخت سیستم های حمل و نقل كابلی و... بودند در این جلسه با سرمایه گذاران ایرانی تبادل نظر كردند.

1396/11/26
16:19:21
5.0 / 5
5185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912