فراجا گردشگری
مدیركل میراث فرهنگی گیلان خبر داد؛

ثبت اقامت حدود 8 میلیون 888 هزار نفر _ شب در گیلان

ثبت اقامت حدود 8 میلیون 888 هزار نفر _ شب در گیلان فراجا: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از ثبت اقامت حدود 8 میلیون 888 هزار نفر _ شب در این استان آگاهی داد.ولی جهانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر گیلان اظهار داشت: از شروع طرح نوروزی تا حالا بیش از یک میلیون ۱۸۵ هزار خودرو وارد گیلان شده و همین طور بیش از ۹۵۳ هزار خودرو از این استان خارج شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از ورود حدود ۵ میلیون و ۴۲۲ هزار توریست به این استان آگاهی داد و افزود: از شروع طرح نوروزی تا حالا بیش از ۴ میلیون و ۶۵۵ هزار نفر از گیلان خارج شدند.
جهانی از ثبت اقامت حدود ۸ میلیون ۸۸۸ هزار نفر _ شب در گیلان آگاهی داد و بیان کرد: برمبنای داده های آماری ۸۴.۵۶ درصد از تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان پُر شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از ورود حدود ۳۵۰ توریست خارجی به این استان آگاهی داد و افزود: این افراد دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی، هلندی و چینی بوده و برمبنای آمارها میزان توریستهای خارجی به نسبت زمان مشابه سال قبل ۸.۳۹ درصد افزایش داشته است.
جهانی از ۴۷۹ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری گیلان آگاهی داد و بیان کرد: بر طبق این بازدیدها ۲۸۳ بازدید عادی، ۱۱۲ مورد تشویق، ۷۸ مورد تذکر و ۷ مورد اخطار کتبی صادر گردیده است.
به گفته وی از شروع طرح نوروزی تا حالا حدود ۶۵۵ هزار نفر از از موزه ها، بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری بازدید نمودند.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از فوت ۷ نفر در تصادفات جاده ای این استان آگاهی داد و افزود: گیلان از نظر تردد و انباشت خودرو دومین استان در کشور است.


منبع:

1403/01/10
14:54:33
0.0 / 5
72
تگهای خبر: اقامت , توریست , جاذبه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912