فراجا گردشگری

کشف یک فرهنگ ناشناخته ۴۰۰۰ ساله

کشف یک فرهنگ ناشناخته ۴۰۰۰ ساله فراجا: گروهی از باستان شناسان در ونزوئلا چندین محوطه سنگ نگاره به قدمت هزاران سال را در یکی از پارک های ملی این کشور کشف کردند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، یک گروه دیرینه شناسی در ونزوئلا ۲۰ محوطه سنگ نگاره را که قدمت آنها به هزاران سال پیش می رسد، در «پارک ملی کانایما» واقع در بخش جنوب شرقی این کشور کشف کردند.
با آنکه باستان شناسان سنگ نگاره های مشابهی را در نقاط دیگر آمریکای جنوبی کشف کرده اند، اما بگفته «خوزه میگل پرز گومز»، عتیقه شناس دانشگاه «سیمون بولیوار» در «کاراکاس»، سنگ نگاره هایی که بتازگی کشف شده اند به فرهنگی تعلق دارند که قبل تر شناسایی نشده بود.
«لایوساینس» درباره ی این کشف نوشته است، تعدادی از این سنگ نگاره ها به رنگ قرمز کشیده شده اند و طرح های هندسی همچون خطوط و نقطه، ردیف های از X، الگوهای شبیه به ستاره و خطوط صافی که با متصل شدن به هم طرح های گوناگونی را شکل داده اند به تصویر می کشند. همین طور طرح های ساده ای از آدمک ها نیز وجود دارد.
«گومز» با اشاره به این که دلیل خلق این سنگ نگاره ها توسط مردم معین نمی باشد، توضیح داد: «تقریبا نا ممکن است که از طرز فکر مردمی که هزاران سال قبل زندگی می کردند، سر در بیاوریم، اما این طرح ها اساسا معانی در رابطه با مراسم های آیینی داشتند. برای مثال، این اشکال متفاوت ممکنست که به تولد، بیماری، تجدید حیات طبیعت یا شکار خوب مرتبط باشند. مکان هایی که این سنگ نگاره ها در آنها خلق شدند، به احتمال زیاد معنادار بودند و در آن منظره از اهمیت برخوردار بوده است، همانطور کلیسا برای مردم امروز معنا دارد.»


با آنکه قدمت دقیق این سنگ نگاره ها معین نمی باشد، اما سنگ نگاره های مشابهی در برزیل وجود دارد که قدمتشان به حوالی ۴۰۰۰ سال قبل بازمی گردد. البته «گومز» معتقد می باشد این سنگ نگاره ها که در ونزوئلا کشف شده اند، قدمت بیشتری دارند.
«پارک ملی کانایما»، پارک وسیعی است که وسعتی معادل بلژیک را در برمی گیرد و محوطه های جنگلی و کوهستانی را شامل می شود. «آبشار آنجل»، بلندترین آبشار جهان در این پارک قرار دارد.
بقایای سرامیک و ابزارهای سنگی همین طور در این ۲۰ محوطه سنگ نگاره ای کشف شده است که ممکنست توسط همان مردمی خلق شده باشد که این سنگ نگاره ها را خلق کرده اند. البته برای تأیید این فرضیه تحقیقات بیشتری باید صورت بگیرد.1403/04/15
19:07:28
0.0 / 5
60
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912