فراجا گردشگری

برگزاری همایش فرصت های فرهنگی و گردشگری ایران و قزاقستان

برگزاری همایش فرصت های فرهنگی و گردشگری ایران و قزاقستان به گزارش فراجا همایش فرصت های فرهنگی و گردشگری ایران و قزاقستان، با هدف آشنایی با تفاهم نامه مشترك دو كشور و همچنین معرفی جاذبه های توریستی كشور قزاقستان برگزار گردید.


به گزارش فراجا به نقل از مهر، در ابتدای این مراسم، خانم مورزامادیوا ماینورا، نماینده وزارت فرهنگ و ورزش جمهوری قزاقستان و رئیس كمیته گردشگری این وزارتخانه به تبیین دیرینه روابط فرهنگی مردم دو كشور پرداخت و فرصت های گردشگری موجود را بستر تقویت این روابط دانست.
وی با اشاره به تقویت زیرساخت های فرهنگی در كشور قزاقستان، فعایت های فرهنگی را با توجه به مشتركات فراوان ایران و قزاقستان مهم توصیف كرد.
در ادامه این مراسم، خانم آسل كاربایوا، مدیر اداره تشریفات و مراسم شهر آستانه(پایتخت قزاقستان)، در سخنرانی خود به معرفی ظرفیت هایی گردشگری شهر آستانه پرداخت و برپایی اكسپو بین المللی آستانه ۲۰۱۷ را به عنوان یكی از مهمترین رویدادهای فرهنگی جهان، نماد بارزی از فرصت هایی گردشگری این شهر دانست.
وی با یادآوری علاقمندی دولت قزاقستان به جذب سرمایه گذاری خارجی، شهر آستانه پایتخت قزاقستان را نماد توسعه این كشور معرفی كرد و همگان را به بازدید از اكسپو ۲۰۱۷ -كه تا ۱۰ سپتامبر در این شهر برپاست دعوت كرد.
ونطلاپ اونال بایف، سركنسول قزاقستان در شهر گرگان، سخنران بعدی همایش بود. وی كه به خوبی به فارسی سخن می گفت، به تسهیلات حقوقی و مشوق های پیش بینی شده برای فعالان عرصه فرهنگ و گردشگری در دو كشور ایران و قزاقستان اشاره كرد.
سركنسول قزاقستان همچنین بر اهتمام دولت متبوع خود بر گسترش روابط همه جانبه با كشورهای همجوار با مشتركات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تاكید كرد.
خانم مریم گل بالگوژینا، مدیر اجرایی موسسه توریستی تریمف تراول، گردشگری را فرصتی برای تسریع توسعه و هم افزایی های فرهنگی و اقتصادی دانست و از فعالان فرهنگی و اقتصادی دو كشور خواست بر توسعه گردشگری توجه ویژه داشته باشند.
وی با ذكر جذابیت های طبیعی، تاریخی و شهری منحصربه فرد قزاقستان از جمله دشت ها و تجربه زندگی كوچ نشینی در آن، كوهستان ها و رودخانه ها، بناهای تاریخی و جاذبه های شهرهای آستانه و آلماتی، هدف این موسسه را آشنایی هرچه بیشتر مسافران با این جاذبه ها دانست.
گلنار شنوا و ایندیرا محمد نیز به نمایندگی از دو موسسه توریستی اسكای وی و ژابیك ژالی، در سخنانی، آمادگی خود را جهت گسترش همكاری با موسسات گردشگری در ایران اعلام كردند.
 

1396/05/29
19:38:17
5.0 / 5
5226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912