فراجا گردشگری

۴۰ اثر از موزه ملی به زاهدان رفت، خاموشی زمین در موزه ملی ایران

۴۰ اثر از موزه ملی به زاهدان رفت، خاموشی زمین در موزه ملی ایران فراجا: موزه ملی ایران در جهت همكاری های بین موزه ای و برگزاری نمایشگاه های مشترك استانی، ۴۰ اثر برگزیده از فرهنگ های پیش از تاریخ حاشیه بیابان لوت را به نمایش عمومی گذاشت.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، جبرئیل نوكنده، مدیر كل موزه ملی ایران، با بیان این كه برگزاری این نمایشگاه در نوروز و با هدف آشنایی مسافران نوروزی و گردشگران با «فرهنگ های باستانی» نمایشگاه فرهنگ های پیش از تاریخ به روایت موزه ملی ایران در موزه منطقه ای جنوب شرق زاهدان برگزار شده است، ادامه داد: موزه ملی ایران در جهت همكاری های بین موزه ای و برگزاری نمایشگاه های مشترك استانی، ۴۰ اثر برگزیده از فرهنگ های پیش از تاریخ حاشیه بیابان لوت را به نمایش عمومی گذاشته است.
او اضافه كرد: آثار برگزیده این نمایشگاه حاصل بررسی و جستجوهای دیرینه شناسی در پیش از انقلاب در منطقه فرهنگی جنوب شرق همچون محوطه های باستانی "لادیز"، "شهداد" و "شهر سوخته" بوده و از منظر توالی تاریخی، از دوره پارینه سنگی قدیم تا دوره مفرغ را شامل می شوند.

به گفته ی وی، نمایشگاه فرهنگ های پیش از تاریخ تا آخر اردیبهشت در موزه منطقه ای جنوب شرق در زاهدان بر پاست.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران، در جهت توسعه برنامه های آموزشی و نمایشگاهی موزه ملی ایران و گسترش مناسبات فرهنگی با موزه های بزرگ كشور، پیش از این هم «نمایشگاه فرهنگ های پیش از تاریخ حاشیه بیابان لوت» به مناسبت ثبت بیابان لوت در لیست میراث طبیعی یونسكو در موزه ملی ایران برگزار شده بود.


خاموشی موزه ملی ایران در ساعت زمین

وی همینطور از خاموشی موزه ملی ایران در "ساعت خاموشی زمین" در موزه ملی ایران اطلاع داد و اظهار داشت: در رویداد «ساعت زمین» موزه ملی ایران هم از ساعت ۲۰: ۳۰ الی ۲۱: ۳۰ امروز چهارم فروردین خاموش می گردد.


1397/01/04
21:51:48
5.0 / 5
4358
تگهای خبر: موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912