فراجا گردشگری

امشب به این چهار موزه سر بزنید

امشب به این چهار موزه سر بزنید فراجا: در شرایطی طرح «شبی با موزه» ساعاتی دیگر در چهار موزه شهر تهران اجرائی می شود، كه به نظر می رسد هر سال این طرح مورد استقبال بیشتری قرار می گیرد و امسال هم استقبال كنندگان از این طرح، با استقبال دو موزه دیگر، به چهار موزه رسید.به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، تا كنون طرح ˮشبی با موزهˮ در طول سه سال قبل در چند موزه محدود كشور برگزار شده و هر بار نسبت به سال قبل رشد بهتری داشته است، به حدی كه در سال قبل این طرح در نوروز به موزه ملی ایران و موزه آبگینه نیزرسید، طرحی كه اجرائی شدن آن در كمترین حالت به ˮگردشگری شبانهˮای تبدیل شد كه هنوز ادامه دار است.

طرحی كه به نظر می رسد ظرفیت آن در همه موزه ها وجود دارد، هر چند شاید در طول یك سال قبل زیرساخت های مورد نیاز آن به صورت كامل تامین نشده باشد، اما به نظر می رسد هرسال تعداد موزه هایی كه خویش را با وارد این طرح می كنند رو به افزایش است.

امسال یعنی در نوروز 97، به دو موزه «ملی ایران» و «آبگینه و سفالینه های ایران» دو موزه دیگر یعنی «نقاشی پشت شیشه» و «موزه عبرت» اضافه شده اند.

قاسم حسن پور، مدیر موزه ˮعبرتˮ به ایسنا می گوید: موزه عبرت در طرح «شبی با موزه» از ساعت هشت بامداد تا ده شب امروز یكشنبه _5 فروردین_ اجرائی می گردد.

وی با بیان این كه بلیت ورودی به موزه عبرت سه هزار تومان است، ادامه می دهد: به علت برگزاری این طرح، غرفه تبلیغاتی در میدان امام خمینی (ره) نبش خیابان ˮباب همایونˮ تعبیه شده كه بلیت های تخفیف دار برای بازدید از این موزه را به مخاطبان موزه خود عرضه می دهد.

او بیان می كند: بازدید از این موزه در مدت زمان اعلام شده با استفاده از بلیت های تحفیف دار امكان پذیر است. همینطور خدماتی مانند كالسكه وقطار دودی در موزه جهت استفاده گردشگران تعبیه شده است.

به گفته ی وی؛ مخاطبان موزه عبرت برای بازدید از این موزه در پنجم فروردین می توانند به خیابان امام خمینی (ره)؛ ابتدای خیابان فردوسی، كوچه طبس، خیابان شهید یارجانی موزه عبرت ایران رجوع كنند.

فرج الله ایران پور، مدیر موزه نقاشی پشت شیشه هم در مورد برگزاری این طرح به خبرنگار ایسنا می گوید: در این طرح مقرر است چهار موزه ˮعبرتˮ، ˮملی ایرانˮ، ˮنقاشی پشت شیشهˮ و ˮآبگینه و سفالینه های ایرانˮ از 9 بامداد تا پیش از 23 برای بازدید مسافران نوروزی فعال باشند.

او با بیان این كه مقرر است هر كدام از موزها تسهیلات خاص خود برای حضور گردشگران را داشته باشند، ادامه می دهد: در موزه نقاشی پشت شیشه ˮشاهنامه خوانی و نقالی خوانیˮ اجرا می گردد. همینطور مقرر است در هر چهار موزه ائین های سنتی شهر تهران در ارتباط با نوروز اجرائی شوند.

وی ادامه داد: بازدید از سه موزه ملی ایران، نقاشی پشت شیشه و آبكینه و سفالینه های ایران از زمان آغاز اجرائی شدن طرح «شبی با موزه» تا آخر ساعت آن طرح مجانی است.

جبرئیل نوكنده، مدیر كل موزه ملی ایران، پیش از این در مورد برگزاری طرح شبی با موزه در این موزه، به ایسنا گفته بود؛ «این طرح مقرر است از ساعت 19 تا 22: 30 در دو بخش دوران اسلامی و ایران باستان در موزه ملی ایران برگزار شود، اما نمایشگاه «لوور در تهران» و «به من نگاه كن» - مجموعه تصاویر عباس كیارستمی از موزه لوور- در آن زمان امكان بازدید ندارد. و بازدید از این دو بخش موزه در زمان اعلام شده برای عموم مردم مجانی است.»
1397/01/05
12:45:21
5.0 / 5
4598
تگهای خبر: شهر , گردشگران , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912