فراجا گردشگری

رویداد همدان ۲۰۱۸ نقشه آمریكایی ها را بی ثمر می كند

رویداد همدان ۲۰۱۸ نقشه آمریكایی ها را بی ثمر می كند فراجا: رییس اتاق بازرگانی همدان اظهار داشت: امروزه آمریكایی ها در تلاش هستند كه ایران اسلامی را منزوی كنند و رویداد همدان ۲۰۱۸ می تواند این نقشه را بی تأثیر كند.به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، سی ویكمین جلسه كمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران با حضور هیات رئیسه و اعضا، استاندار همدان، رییس اتاق همدان، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دبیر كل و معاونان اتاق ایران، مدیران سازمانهای دولتی و فعالان بخش خصوصی و صاحبنظران برگزار گردید.
احمد اصغری رییس كمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران خاطرنشان كرد: برای كشورهایی مثل ایران، درآمدهای نفتی، یك رانت اقتصادی تلقی می گردد كه فاقد هرگونه اثرات القایی از لحاظ بالا بردن سطح تولید ملی در اقتصاد است.
وی اضافه كرد: درحالی كه صنعت گردشگری به صورت زنجیره وار با برخی از فعالیت های اقتصادی، وابستگی دوجانبه دارد و رونق آن، از لحاظ افزایش درآمدها در اقتصاد كشور میزبان تأثیر بسزایی دارد.
اصغری در این خصوص ادامه داد: در نتیجه توسعه ی گردشگری، اقتصاد كشور را از حالت تك محصولی خارج می كند و ثبات در درآمدهای ناشی از جذب گردشگری را برای كشور به همراه خواهد داشت.
رییس كمیسیون گردشگری اتاق ایران اظهار داشت: اگر راه برای بخش خصوصی باز نباشد چگونه می توان به این درآمدها دست یافت. بنابراین فرصت برگزاری همدان ۲۰۱۸ در دوره كنونی كشور یكی از بهترین راه های بهره گیری از فرصتها برای استان همدان بعنوان میزبان و نهایتا كشورمان است.
وی ضمن اشاره به اینكه با شروع سال ۲۰۱۸، یك سال طلایی برای همدان بعنوان پایتخت گردشگری آسیا شروع شده و لازم است از فرصت پیش آمده در جهت معرفی و شناسایی ظرفیتهای گردشگری، تاریخی، فرهنگی، اقتصادی، این استان به جهانیان نهایت استفاده را ببریم، خاطرنشان كرد: بر این اساس باید با تبلیغات گسترده و طراحی مناسب لوگوی همدان ۲۰۱۸ فرصتها و جاذبه های گردشگری همدان را تبلیغ كرده و از تهیه بسته های سرمایه گذاری برای مهمانان غافل نشویم.
رییس كمیسیون گردشگری اتاق ایران تصریح كرد: می توان همزمان با رویداد ۲۰۱۸ همدان، میزبانی مسابقات ورزشی در سطح بین المللی با حضور تیم های مختلف خارجی را برنامه ریزی كرده و از ظرفیت های گردشگری ورزشی، طبیعت گردی، كوه نوردی، صخره نوردی، دوچرخه سواری، اسكی، .... این استان استفاده نماییم.
برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سفال كشورهای آسیایی در همدان
همچنین علی اصغر زبردست رییس اتاق بازرگانی همدان با اشاره به اینكه اتاق ایران و همدان با آمادگی كامل این توانمندی را دارد كه در كنار مجموعه مدیریتی استان زمینه تعامل خوبی را فراهم آورد، اظهار نمود: امروزه آمریكایی ها در تلاش هستند كه ایران اسلامی را منزوی كنند و این رویداد می تواند این نقشه را بی تاثیر كند.
وی با اشاره به اینكه پیشنهاد می گردد برای شكوفایی رویداد همدان ۲۰۱۸ اجلاس اتاق های كشورهای آسیایی در ایران برگزار شود، ادامه داد: در این بین می توان سیاست هایی را برای تلطیف مباحث بین المللی كشورمان پیگیری كرد.
زبردست با اشاره به اینكه همدان سابقه ۵۰۰ ساله پایتختی ایران را دارد كه این مهم ظرفیت تاریخی مهمی است، خاطرنشان كرد: همینطور پیشنهاد می گردد نمایشگاه صنایع دستی كشور و نمایشگاه سفال كشورهای آسیایی در همدان برگزار گردد تا كمك رونق گیری این رویداد شود.
باید گردشگری ساختار واقعی خودش را پیدا كند
محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور با اشاره به اینكه تلاش خواهد شد در بازه زمانی سی روزه اقداماتی صورت گیرد كه تخفیف های مختلف به گردشگران عرضه شود تا شاهد افزایش جذب توریست دراین استان باشیم.
وی با اشاره به اینكه همینطور تلاش خواهد شد تا كاروان اتوبوس از همدان و تبریز در استان های كشور به راه بیاندازیم تا مردم بیشتر با ظرفیت های این استان ها آشنا شوند، اضافه كرد: در این بین این مهم تجربه خوبی برای اعزام كاروان از كشورمان به كشورهای خراجی خواهد شد.
محب خدایی با اشاره به اینكه جشنواره های تابستانی در همدان برگزار می شود، خاطرنشان كرد: البته ماه مبارك رمضان هم در پیش است، ازاین رو تلاش خواهد شد آفر های ویژه بین المللی هم در سطح دنیا معرفی شود.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور با اشاره به اینكه گردشگری تابعی از سیاست است اما سیاست نمی تواد به صورت كامل بر این صنعت تاثیر بگذارد، ادامه داد: در این بین باید تلاش شود گردشگری ساختار واقعی خودش را پیدا كند.
ضرورت تشكیل كمیته تخصصی برای تحقق اهداف رویداد همدان ۲۰۱۸
در این بین علیرضا اشرف دبیركل اتاق ایران خاطرنشان كرد: باید از ظرفیت های باستانی و تاریخی همدان به خوبی برای معرفی رویداد همدان ۲۰۱۸ بهره برده شود.
وی پیشنهاد كرد: كمیته ای تخصصی مشتمل از اتاق ایران، اتاق همدان، استانداری همدان، معاونت میراث فرهنگی و گردشگری برای كمك به تحقق اهداف رویداد همدان ۲۰۱۸ تشكیل گردد.
اشرف اظهار نمود: همگان باید بدانند كه اگر اهداف همدان ۲۰۱۸ به خوبی محقق شود حتما شاهد افزایش ورودی ارز به كشور و همینطور توسعه و رشد زیرساخت های این صنعت در كشورمان خواهیم بود.
همچنین جواد زمانی معاون امور استان های اتاق ایران با اشاره به اینكه صنعت گردشگری همواره بدنبال جذب گردشگری می باشد از این رو رخداد همدان ۲۰۱۸ فرصت خوبی برای جذب گردشگری به حساب می آید و اگر از این فرصت بهره كافی برده نشود دیگر چنین مزیتی تكرار نخواهد شد، خاطرنشان كرد: اتاق ایران با آمادگی كامل می تواند تصدی گری این رویداد مهم جهانی را بر عهده بگیرد و از فعالان صنعت گردشگری هم درخواست می گردد با عرضه پیشنهادات در این عرصه به شكوفایی همدان ۲۰۱۸ كمك كنند.
كسب رتبه دوم اقامت نوروزی در روزهای عید
محمدناصر نیكبخت استاندار همدان با اشاره به اینكه همدان دارای سابقه ۵۰۰ ساله پایتختی ایران است كه این مهم خودش جاذبه مهمی است، خاطرنشان كرد: دانشنامه همدان در ۱۴۰ جلد تدوین شده كه بر مبنای ان چهره ها، ظرفیت های گردشگری و غیره معرفی شده است.
وی ادامه داد: خیلی از سرمایه گذاران بومی همدان خارج از استان هستند كه باید برای توسعه صنعت گردشگری به همدان بازگشته و اقدام به سرمایه گذاری كنند.
نیكبخت اضافه كرد: در روزهای نوروز سال جدید ۶۶ درصد بازدید از غار علیصدر افزایش یافت كه رقم چشمگیری است؛ همینطور یك میلیون و ۳۰۰ هزار نفر شب اقامت در این ایام در همدان رخ داد كه سبب شد استان رتبه دوم كشوری را در این حوزه به خودش اختصاص دهد.
وی با اشاره به اینكه در روزهای نوروز امسال ۴۱۰ میلیارد تومان مبل و منبت شهرستان ملایر به فروش رسید، اظهار داشت: بر این اساس باید اذعان كرد كه همدان دارای ظرفیت های مختلفی برای جذب توریست است.
استاندار همدان با اشاره به اینكه باید جلسات اتاق ایران و بخش خصوصی برای كمك به شكوفایی همدان ۲۰۱۸ به صورت مستمر برگزار شود، تصریح كرد: همینطور در آبان ماه ۵۰۰ نفر از ۱۸۰ كشور دنیا به ایران سفر می كنند تا با ظرفیت های كشورمان آشنا شوند كه باید همدان یكی از این مقاصد قرار بگیرد.

1397/01/28
15:22:39
5.0 / 5
4724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912