فراجا گردشگری
در گفتگو با مهر عنوان شد:

تشكیل كارگروه مشترك برای بازار وكیل، بهبود بازار در اولویت است

تشكیل كارگروه مشترك برای بازار وكیل، بهبود بازار در اولویت است فراجا: شیراز- مقرر است كارگروه مشتركی برای بررسی مشكلات بازار وكیل با حضور دستگاه های مربوطه تشكیل گردد تا شرایط فیزیكی این بنای تاریخی بهبود یابد.


به گزارش فراجا به نقل از مهر، شهر شیراز همواره بعنوان یكی از شهرهای توریستی مقصد گردشگران زیادی بوده است.جاذبه های مختلفی همچون تاریخی، مذهبی و... در این شهر قرار دارد كه از آن جمله می توان به بازار وكیل اشاره نمود. بازار وكیل شیراز یكی از آثار دوره زندیه است كه به فرمان كریم خان زند ساخته شد. این بازار كه با شماره ۹۲۴ در لیست آثار ملی كشور هم به ثبت رسیده، یكی از بزرگترین بازارهای تاریخی كشور به حساب می آید. این بازار هم اكنون هم دارای رونق است و نه تنها در حوزه كسب و كار بلكه در بخش گردشگری هم هر ساله شاهد انبوهی از گردشگران خارجی است كه برای بازدید به این بازار تاریخی شیراز می آیند. در این راستا طی چند مدت اخیر ساماندهی بازار وكیل بعنوان یك بازار مهم تاریخی در دستور كار قرار گرفته است.در این میان به تازگی بعضی از اعضای شورای شهر شیراز و دستگاه های خدمات رسان بازدیدی از این بازار داشته و تصمیماتی هم گرفته اند. یك عضو شورای شهر شیراز با اشاره به بازدید اخیر از بازار وكیل به خبرنگار مهر اظهار داشت: شهر شیراز از دیرباز بعنوان یك مقصد مهم برای گردشگران مختلف از مذهبی، تاریخی، ادبی، سلامت و... بوده است. علی ناصری اضافه كرد: شهر شیراز با عنایت به پتانسیلهای زیادی كه دارد می تواند در توسعه صنعت گردشگری در حوزه های مختلف همچون توریسم سلامت، مذهبی، ادبی و... موفق باشد از این رو ضروری می باشد از تمامی ظرفیتها در این حوزه بهره برد.
وی با اشاره به اینكه برای جذب توریسم باید شرایط را فراهم نمود، ادامه داد: یكی از اقداماتی كه می توان در این بخش انجام داد حفظ بافت و آثار تاریخی شهر شیراز است كه بر این اساس حفظ و نگهداری از بازار وكیل هم بعنوان یكی از جاذبه های تاریخی شهر شیراز در دستور كار است. این عضو شورای شهر شیراز با تاكید بر اینكه حفظ و نگهداری از بازار و مسجد وكیل نیاز به مشاركت همه دستگاه های دخیل و خدمات رسان دارد، اظهار نمود: در این راستا ضروری می باشد شهرداری، میراث فرهنگی و دستگاه های خدمات رسان همچون برق، گاز، آب، مخابرات و... با مشاركت هم دست به كار شده و برای نگهداری از این بنای باارزش اقدام نمایند. وی با اشاره به اینكه با همدلی و مشاركت می توان وضعیت این بناهای باارزش را بهبود داد، ادامه داد: بر این اساس روز شنبه با حضور اعضای شورای شهر، شهرداری و دیگر دستگاه های ذی ربط از بازار وكیل بازدیدی شد و در این راستا تصمیمات خوبی گرفته شد. این عضو شورای شهر شیراز اضافه كرد: در اسفندماه سال ۹۶ از بازار وكیل بازدید شبانه ای انجام شد و مقرر شد كه تمامی دستگاه های خدمات رسان از این بازار بازدیدی داشته باشند كه این بازدید مجددا انجام و اغلب دستگاه ها در جلسه حضور داشتند. وی بیان كرد: در جریان این بازدید مقرر شد كه كارگروه مشتركی از این دستگاه ها تشكیل و مشكلات و مسائل مربوط به بازار در این كمیسیون بررسی و بر مبنای اولویت برای رفع آن اقدام گردد.


1397/03/08
23:41:22
5.0 / 5
4449
تگهای خبر: توریسم , جاذبه , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912