فراجا گردشگری
استاندار همدان اعلام كرد:

آمادگی همدان برای تبادلات فرهنگی و گردشگری با كشورهای آسیایی

آمادگی همدان برای تبادلات فرهنگی و گردشگری با كشورهای آسیایی فراجا: استاندار همدان با اشاره به امنیت بالای سرمایه گذاری در استان اظهار داشت: آمادگی استان را در جهت تبادلات اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با كشورهای عضو ACD(كشورهای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی) اعلام می دارم.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، محمدناصر نیك بخت بامداد امروز در آئین افتتاحیه كنفرانس بین المللی رویداد همدان 2018 با حضور معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی كشور، با اشاره به اینكه خصوصیت های تاریخی، تمدنی و گردشگری سبب شده همدان میزبان دو رویداد مهم گردشگری در كشور باشد، اظهار نمود: برگزاری اجلاس همدان پایتخت گردشگری كشورهای آسیایی و اجلاس جهانگردی گردشگری در همدان در سال 2018 نشان از ظرفیت های بالای همدان است.
وی اضافه كرد: همدان با وسعتی نزدیك به 20 هزار كیلومتر مربع و جمعیتی افزون بر یك میلیون و 750 هزار نفر، 1.2 درصد از وسعت و 1.3 درصد از جمعیت كل كشور را به خود مختص كرده است.
نیك بخت با اشاره به اینكه همدان دروازه ورود به غرب، شرق و جنوب كشور است، افزود: در قدیمی ترین سنگ نوشته عاشوری از همدان بعنوان «آكسایا» نام برده شده است كه نشان از مدنیت این شهر به هزاره سوم پیش از میلاد می رسد.
وی با اشاره به اینكه همدان اولین پایتخت ایران است كه طی 150 سال حكومت مادها از نعمت فراوانی برخوردار بوده است، اظهار داشت: همدان بعد از انقراض مادها بعنوان سومین پایتخت هخامنشیان مورد توجه خاص بود.
استاندار همدان وجود بیش از 1800 آثار تاریخی ثبت شده را عامل تمایز این استان از دیگر شهرها و استان ها دانست و اضافه كرد: همدان به لحاظ اقلیم، استانی چهار فصل و دارای مناظر طبیعی، سراب ها و چشمه سارهای فراوانی است.
وی با اشاره به مشاهیر و مفاخر بزرگی چون ابن سینا، عارف قزوینی، عین القضات، باباطاهر و...، این شهر را پایگاه مفاخر و بزرگان معرفی نمود و افزود: شهر جهانی مبل منبت هم در این استان قرار دارد كه دارای آثار بی نظیری است.
نیك بخت، لالجین را بعنوان شهر جهامی سفال یكی دیگر از ظرفیت های استان بیان كرد و افزود: 12 هتل در همدان فعال و 11 هتل هم در دست احداث با پیشرفت فیزیكی بالای 50 درصد هستند.
وی با بیان این كه اقامتگاه های بوم گردی هم در كنار هتل ها با هدف احیای فرهنگ استان در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: 47 پروژه در بخش صنعت و معدن با قابلیت سرمایه گذاری 770 میلیون یورو، 12 پروژه با قابلیت سرمایه گذاری 85 میلیون یورو، 16 پروژه در بخش صنایع دستی و گردشگری با قابلیت سرمایه گذاری 38 میلیون یورو همچون پروژه هاست.
استاندار همدان با اشاره به وجود زیرساخت های اساسی چون آزادراه، فرودگاه و راه آهن اظهار نمود: این ظرفیت نشان از آن دارد كه این منطقه محل مناسبی برای سرمایه گذاری است.
وی افزود: انتخاب همدان بعنوان شهر سبز پایدار و لالجین بعنوان شهر جهانی سفال و ملایر بعنوان شهر ملی مبل منبت و ثبت معنوی تویسركان برای مبل منبت مبین قابلیت های استان در حوزه گردشگری می باشد.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون 40 مگاوات انرژی از نیروگاه های خورشیدی استان بهره برداری می شود، اضافه كرد: تابش آفتاب در تمام فصول در این استان سبب شده كه همدان بعنوان پایلوت انرژی های خورشیدی انتخاب گردد.
استاندار همدان با اشاره به وجود یك هزار و 200 واحد تولیدی در بخش صنعتی عنوان كرد: همدان دارای 28 شهرك صنعتی و 15 خوشه فعال صنعتی است.
وی از معاون اول رئیس جمهور خواست دستور احداث هتل هما را در استان دهد و اظهار داشت: متأسفانه با وجود وعده سازمان تأمین اجتماعی از سال 94 در این زمینه اتفاقی در این حوزه رخ نداده است.
نیك بخت با اشاره به اینكه 204 دانشجو از 23 كشور در همدان تحصیل می كنند، اضافه كرد: وجود 71 مركز دانشگاهی و آموزش عالی با نزدیك به 80 هزار دانشجو همدان را به یكی از قطب های علمی كشور تبدیل نموده است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه وجود زیرساخت های اساسی مانند آزادراه، فرودگاه و راه آهن و فاصله كم با پایتخت، همدان را برای سرمایه گذاری مناسب كرده است، اظهار نمود: استان همدان در بخش سرمایه گذاری دارای فرصت هایی با قابلیت یك میلیارد یورو سرمایه گذاری است ازاین رو آمادگی استان را در جهت تبادلات اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با كشورهای عضو ACD(كشورهای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی) اعلام می دارم.1397/06/05
14:11:33
5.0 / 5
4746
تگهای خبر: شهر , گردشگری , هتل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912