فراجا گردشگری
گزارش مهر از فرسودگی كشتی یونانی

حذف كشتی یونانی از جاذبه های كیش تا چند سال آینده

حذف كشتی یونانی از جاذبه های كیش تا چند سال آینده فراجا: كشتی یونانی به گل نشسته در كیش كه حالا یكی از جاذبه های گردشگری این جزیره است، به سبب فرسودگی و در اختیار نداشتن امكانات نگهداری از آن، تا چند سال دیگر حذف میگردد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، تصاویر كشتی یونانی و غریبه كه چهارم مرداد سال ۱۳۴۵ به ساحل ایران در نزدیكی روستای باغو در كیش آمد و به گل نشست و هیچ وقت نتوانست ایران را ترك كند، حالا پس از این همه سال به برند جزیره تبدیل گشته است همه هتلها و مراكز گردشگری وقتی می خواهند جزیره كیش را نشان دهند از این تصویر استفاده می نمایند.


كشتی یونانی از وقتی به گل نشست نه مالكانش و نه هیچ كسی دیگر نتوانست آنرا جابه جا كند بنا بر این در این بخش از جزیره ماند و مدتهاست كه غروب آن برای گردشگران جذاب است. بعضی از افراد خواستند تا به درون آن بروند و اكوسیستم به وجود آمده درون آنرا ببینند اما نتوانست از حدی جلوتر بروند چون خطر ریزش آن به سبب فرسایش بیش از حد آب شور بر پیكره كشتی بسیار زیادی است و آهن های این كشتی را خورده است.
نه اجزای این كشتی قابل حمل و قابل فروش بود و نه جابه جایی آن بنا بر این است كه سالها در كنار این كشتی زیرساخت برای حضور گردشگران به وجود آمده است از آلاچیق و شترسواری گرفته تا رستوران و سرویس.
هر چند سال یك بار هم پایداری این كشتی كمتر میگردد هر بار بخشی از آن فرو می ریزد. توریستهایی كه خاطره زیادی با آن دارند وقتی كمر كشتی شكست گریه كردند.

چند سال بعد عقب كشتی فرو ریخت. حال پس از چند سال دیده میگردد كه این بدنه در حال تكه تكه شدن و در نهایت فرو رفتن به داخل آب است اما كسی نمی داند تا چند سال دیگر گردشگران می توانند تصاویر آنرا ثبت و ضبط كنند و به دیدنش تا خلیج فارس بیایند.

چندی پیش علی اصغر مونسان كه زمانی رئیس سازمان منطقه آزاد كیش بود به خبرنگار مهر گفته بود كه با دانشگاه شریف روی سوژه نگهداری از كشتی صحبت شده اما برآورد هزینه مرمت آن به حدی زیاد بوده كه نگهداری از كشتی را به صرفه نمی نماید.

از مذاكره منطقه آزاد كیش با دانشگاه شریف در این زمینه تنها به همین سوژه اكتفا شده است. این نشان داده است كه كسی امیدی به ماندن این جاذبه گردشگری در كیش ندارد چون نگهداری این جاذبه دیگر به صرفه نیست.
در چند روز اخیر فیلم هایی از ورود افراد به زیر كشتی در فضای مجازی پخش شده است كه نشان داده است بعضی از افراد ریسك كرده و خواسته اند كه درون این كشتی را تا پیش از فروریختن كامل ببینند و یا تصاویری از آن ثبت كنند این افراد نتوانسته اند تا حدی جلوتر بروند چون آهن ها به شدت برنده و غیر قابل نفوذ است. شاید آنها خواسته اند كه آخرین تصاویر را از كشتی یونانی داشته باشند.

1397/09/01
21:01:52
5.0 / 5
4465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912