فراجا گردشگری

مدیرعامل صندوق احیا با رئیس انجمن دوستی ایران و كشورها دیدار نمود

مدیرعامل صندوق احیا با رئیس انجمن دوستی ایران و كشورها دیدار نمود به گزارش فراجا مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماكن تاریخی و فرهنگی با رئیس انجمن های دوستی ایران و سایر كشورها ایدار و گفت و گو كرد.


به گزارش فراجا به نقل از وابط عمومی صندوق احیا، پرهام جانفشان در این دیدار به نقش تأثیر­گذار انجمن های غیر دولتی در حوزه های مختلف اشاره نمود و اظهار داشت: امروزه در تمام دنیا استفاده از ظرفیت های ngo ها در كنار دولت ها راهكاری مناسبی برای ایفای نقش در پیش برد اهداف دولت ها داشته است.
جانفشان اظهار داشت: در مبحث مهم احیاء بناهای تاریخی كه حالا می تواند چرخه اقتصاد را در حوزه گردشگری فعال كند همیشه نگاه این صندوق به سرمایه گذاری در كنار مسائل فرهنگی معطوف شده است و باید توازن بین سرمایه گذاری و حوزه فرهنگی در واگذاری بهره برداری ابنیه تاریخی به بخش خصوصی مد نظر قرار گیرد.
وی افزود: در حوزه بین المللی هم نقش انجمن های دوستی اثرگذار است و در همین راستا این تشكل ها می توانند راهگشا روابط بین دولت های به منظور جذب سرمایه گذار باشند و دركنار سرمایه گذاری با استفاده از كانالهای ارتباطاتی فرهنگ و تاریخ ایران اسلامی را به سایر كشور ها منتقل كنند.
جانفشان با تاكید بر اینكه صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماكن تاریخی و فرهنگی آمادگی همكاری های مشترك در چارچوب قانون به منظور جذب سرمایه گذار خارجی برای فعالیت های مشترك در حوزه احیاء بناهای تاریخی است اظهار داشت: خیلی از توریستهایی كه به ایران سفر می كنند شیفته بناهای تاریخی و هویت فرهنگی این مرز و بوم هستند. از این رو هدف اصلی این صندوق، احیاء ابنیه تاریخی است.
سید رضا سیدان؛ رییس انجمن های دوستی ایران و سایر كشورها هم در این دیدار اظهار داشت: انجمن های دوستی می توانند در شرایط كنونی راهگشای وضعیت امروزی باشند.
وی با اشاره به اینكه این NGO ها بعنوان تشكل های غیر دولتی می توانند در كنار دولت سیاست های جمهوری اسلامی ایران را درحوزه سرمایه گذاری و فرهنگی اجرایی كنند.
در انتها هر دو نفر با تاكید بر همكاری های مشترك فی درخلال صندوق احیاء و انجمن های دوستی خاطرنشان كردند ادامه این همكاری با تعریف سازكار های مشخص می تواند مسیر جدید را برای احیاء بناهای تاریخی ایران بگشاید.

1397/09/16
22:29:50
5.0 / 5
4227
تگهای خبر: توریست , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912