فراجا گردشگری

كرمان استارت پذیرایی از مسافران نوروزی را زد

كرمان استارت پذیرایی از مسافران نوروزی را زد فراجا: در اولین جلسه ستاد سفرهای نوروزی میزان آمادگی استان كرمان و اقدامات لازم برای آمادگی پذیرایی از مسافران نوروزی مشخص شد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، "مصطفی آیت الهی موسوی" معاون هماهنگی امور عمرانی و فنی استانداری كرمان و دبیر ستاد سفرهای نوروزی استان قبل از ظهر امروز ۷ بهمن ماه در اولین جلسه ستاد سفرهای نوروزی اظهار داشت: در نوروز امسال ۳۰ كانكس برای خدمت دهی به مسافران نوروزی در ورودی های شهرهای استان به جای سیاه چادر برپا خواهد شد.
وی از نمایش اپلیكیشن كرمان گردی در روزهای نوروز در سطح استان آگاهی داد و بیان كرد: باید در این خصوص تبلیغات ویژه ای صورت گیرد تا مردم از این نرم افزار نهایت استفاده را كنند، همین طور درخواست داریم تابلوهای راهنمایی سطح شهرهای استان حداقل به دو زبان فارسی و انگلیسی باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی و فنی استانداری كرمان اشاره كرد: پارسال مقرر شد كه از مجتمع های رفاهی، پمپ بنزین ها و سرویس های بهداشتی عمومی سطح شهرها بازدید شود و اگر مشكلی داشتند تذكرات لازم به آنها داده شد اما امسال باید به صورت ناشناس و سرزده این بازدیدها صورت گیرد.
وی با تاكید بر نظارت بر رستوران های مجتمع های خدمات رفاهی، میهمان خانه ها و سایر مكان هایی كه غذای مردم را تأمین می كنند، اظهار نمود: با عنایت به علاقه گردشگران به بافت تاریخی و فرسوده كرمان باید از حالا در امتداد رفع نقصها این محله ها گام برداریم.
موسوی اظهار نمود: همین طور باید برای سرویس های بهداشتی اماكن تاریخی تدبیری اتخاذ و در مكان های تاریخی كه امكان راه اندازی سرویس بهداشتی وجود ندارد از سرویس بهداشتی سیار استفاده گردد.


جمعیت هلال احمر با دوچرخه در كنار مردم خواهند بود

به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، "رضا فلاح" مدیر عامل سازمان جمعیت هلال و احمر استان كرمان باز در این نشست اظهار داشت: ۳۰ پایگاه امدادی در ورودی شهرها در نظر گرفته شده است، همین طور بیشتر از ۲۵ منطقه درباب طرح ایمنی مسافران در نظر گرفته شده ضمن آنكه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر گردیده امسال برخلاف سنوات گذاشته كه نیروهای هلال احمر تنها در ورودی شهرها حضور مستقر بودند، امسال در داخل پارك ها باز اكیپ هایی را داشته باشیم.
وی بر ضرورت آماده سازی زیرساخت ها اصرار كرد و اضافه كرد: اگر بخواهیم در پارك ها حضور یابیم باید زیرساخت های لازم را فراهم نماییم همین طور باید پایگاه های ایمنی مسافران جذابیت لازم داشته باشند.
مدیر عامل سازمان جمعیت هلال احمر استان كرمان اظهار نمود: امسال در دستور كار داریم كه تیم سیار جمعیت هلال احمر با دوچرخه باز در مناطق شلوغ حضور یابند.


شهرداران نشاط اجتماعی احداث كنند

به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، "غلامرضا فرخی" مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان باز در این نشست اظهار داشت: سطح شهر كرمان در روزهای نوروز بی روح است، پس شهرداران كرمان به سوژه نشاط اجتماعی در این ایام توجه نمایند.
وی با بیان این مطلب كه اگر در ورودی ها و خروجی های استان به معرفی استان بپردازیم می توانیم توریست خوبی را جذب نماییم، اشاره كرد: تابلوهای راهنمای دو زبان در سطح شهر وجود ندارد كه باید تابلوهای راهنما به دو زبان فارسی و انگلیسی داشته باشیم.
مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان بیان كرد: پایانه های سوخت باید به سرویس بهداشتی مجهز باشند، همین طور به پاركینگ ها توجه گردد.
وی با اشاره به تصادفات زیاد در محور هفت باغ «كرمان - ماهان» عنوان كرد: متأسفانه در محور هفت باغ در روزهای نوروز شاهد به وقوع پیوستن تصادفات زیادی هستیم پس باید تدبیری برای این مساله اندیشیده شود.


افتتاح اولین سایت گردشگری عشایری

به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، "مهدی ابراهیمی" مدیر كل امور عشایری استانداری كرمان باز در این نشست از افتتاح اولین سایت گردشگری عشایری در كشور در منطقه سیرچ آگاهی داد.
1397/11/07
02:08:21
5.0 / 5
4412
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912