فراجا گردشگری

كشف گورستان 4500 ساله در نزدیكی اهرام ثلاثه

كشف گورستان 4500 ساله در نزدیكی اهرام ثلاثه فراجا: وزارت آثار باستانی مصر اخیرا از كشف یك گورستان 4500 ساله در جنوب شرقی اهرام ثلاثه «جیزه» مصر آگاهی داد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از لایو ساینس، بقایای اجساد و مقبره های متعددی در این گورستان كشف شده اند و باستان شناسان مصری موفق به كشف بقایای دو جسد در یكی از قدیمی ترین مقبره های این گورستان شدند.
تابوت دان های این دو جسد سالم به نظر می رسند و بررسی های انجام شده بر روی آثار باستانی كشف شده و نوشته های هیروگلیف تابوت های این افراد نشان می دهد، قدمت این تابوت ها به ۴۵۰۰ سال پیش باز می گردد. این حقیقت نشانگر آن است كه این افراد در دوران حكومتی دودمان پنجم مصر و در زمانی كه ساخت اهرام شروع شده بود، زندگی می كردند.
با عنایت به نوشته های هیروگلیف تابوت یكی از اجساد كشف شده، باستان شناسان بیان نمودند این تابوت متعلق به فردی به نام «Behnui-Ka» است كه یك كاهن و قاضی بوده و القاب بسیار زیادی باز به او تعلق داشته است كه از میان آنها می توان به لقب تطهیركننده فراعنه ای همچون «خفرع»، «اوسركاف» و «نیوسررع» اشاره نمود.
«خفرع»، فرعونی بود كه دستور ساخت یكی از اهرام ثلاثه مصر را صادر كرد. «اوسركاف» و «نیوسررع» باز فراعنه ای بودند كه در دودمان پنجم مصر بر این كشور حكومت می كردند.
تابوت های «Nwi» و «Behnui-Ka»


منبع:

1398/02/15
19:22:27
5.0 / 5
4348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912