فراجا گردشگری
در باغ كتاب برگزار می شود؛

نگاهی به موزه های پایتخت در نوزدهمین نشست چهارشنبه های تهران

نگاهی به موزه های پایتخت در نوزدهمین نشست چهارشنبه های تهران فراجا: نوزدهمین نشست چهارشنبه های تهران با سوژه موزه های تهران در باغ كتاب انجام می شود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، هجدهمین نشست «چهارشنبه های تهران»، ۱ آبان ۱۳۹۸ به میزبانی رضا دبیری نژاد، كارشناس و پژوهشگر تاریخ و با حضور كارشناسان و علاقه مندان به تاریخ شهر تهران در راهرو سروستان باغ كتاب انجام می شود.
در این برنامه حمید وكیل باشی، موزه دار و پژوهشگر هنر درباره كاخ موزه ها به مثابه قطب های فرهنگی شهر تهران سخنرانی خواهدنمود. همین طور مریم میرزایی، معمار و پژوهشگر تهران، موزه ایران باستان و موزه آبگینه را از منظر معماری و ساختمان معرفی خواهدنمود.
در بخش بعدی برنامه هادی پندار، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر، درباره هم پیوندی شبكه موزه ها صحبت خواهدنمود. سپس وحید قاسمی برنامه ریز فرهنگی در حوزه شهری و معماری، خاموشی موزه های تهران را بررسی خواهدنمود. همین طور سه مستند كوتاه با عناوین «موزه ایران باستان»، «موزه هنرهای معاصر» و «موزه مقدم» نمایش داده خواهد شد.
تهران با داشتن بیشتر از ۶۰ موزه، بیشترین تعداد موزه را در میان تمام شهرهای كشور دارد و این موزه ها سالانه میلیون ها بازدیدكننده را از داخل و خارج كشور به خود جلب می كنند.
«چهارشنبه های تهران» از برنامه های فرهنگی باغ كتاب تهران شمرده می شود كه تلاش می كند نگاهی نو به تاریخ و فرهنگ، خصوصیات ظاهری، خرده فرهنگ ها و شناسه های مكانی شهر تهران داشته باشد. نوزدهمین برنامه از سری برنامه های «چهارشنبه های تهران» در راهروی سروستان باغ كتاب تهران انجام خواهد شد. شركت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.


منبع:

1398/08/04
14:01:16
5.0 / 5
4168
تگهای خبر: شهر , موزه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912