فراجا گردشگری
میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته

سرمایه گذاری ۲۸ هزار میلیاردی در تهران

سرمایه گذاری ۲۸ هزار میلیاردی در تهران به گزارش فراجا سفر هیئت ایرانی برای توسعه روابط گردشگری ایران و عمان به مسقط، سرمایه گذاری ۲۸ هزار میلیاردی در تهران، برگزاری نمایشگاه میراث فرهنگی هند همچون خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، در این هفته خبرگزاری مهر از تعلل وزارت میراث فرهنگی در ایجاد تشكل حرفه ای گردشگری به نقل از رئیس موقت هیئت موسس تشكل حرفه ای دفاتر مسافرتی اطلاع داد و نوشت بعد از ماهها عرضه درخواست برای تشكیل این تشكل هنوز وزارت میراث فرهنگی به متقاضیان ترتیب اثر نداده است. همینطور در خبر دیگری كه این هفته منتشر گردید آمد كه خانه وارطان در لیست میراث ملی بعنوان بنای دوره پهلوی دوم كه آنرا یكی از معماران برجسته ایرانی طراحی نموده بعنوان اثر ملی شناخته و آنرا ثبت كرده است. هنوز شماره ملی برای این اثر اختصاص پیدا نكرده است. مقرر است این اتفاق به مسؤلان مربوطه در وزارت راه ابلاغ شود.
در این هفته هیئتی از وزارت میراث فرهنگی به عمان سفر كردند كه ۶۰ مدیر آژانس مسافرتی هم آنها را در این سفر همراهی می كردند. این هیئت برای تبادل توریست و ایجاد زمینه های گسترش روابط در حوزه گردشگری سلامت تفاهم نامه هایی را هم با وزارت گردشگری عمان امضا كردند.
در این سفر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی از جاذبه های عمان هم به همراه وزیر گردشگری این كشور بازدید نمود.
در این هفته اعلام گردید كه سایت های تاریخی ایران همچون كاخ موزه های تهران به مناسبت روز اربعین تعطیل هستند. در هفته آینده هم به مناسبت رحلت حضرت رسول این بناها تعطیل خواهد بود.
در این هفته همینطور خبرگزاری مهر در گزارشی از موزه البسه و عروسك های ملل نوشت كه این موزه در واقع بازدید كنندگان در یك ساختمان می توانند از سه موزه عروسك، البسه و اسباب بازی دیدن كنند. همینطور به نقل از مدیر این موزه نوشته شد كه صدمه های اجتماعی گوناگونی در كوچه فیات مشاهده می شود كه این مورد باعث رنجش مدیران موزه و بازدید كنندگان شده است.
در این هفته وزارت میراث فرهنگی پیش نویس آیین نامه اجرایی ماده ۱۵ قانون پشتیبانی از هنرمندان، استادكاران و فعالان صنایع دستی را جهت بررسی و تصویب به كمیسیون فرهنگی هیئت دولت ارسال كرد. همینطور نمایشگاه میراث فرهنگی هند در ایران هم به مناسبت هفتادمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیك ایران و هند در موزه رضا عباسی برپا شد.
مدیركل میراث فرهنگی تهران هم در این هفته اطلاع داد ۹۱ پروژه گردشگری با اعتباری بیشتر از ۲۸ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در حال اجرا و سرمایه گذاری است.

1398/08/09
16:44:13
5.0 / 5
4668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912