فراجا گردشگری

حضور هیئت ایرانی در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرهای جهانی

حضور هیئت ایرانی در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرهای جهانی فراجا: هیئتی 19 نفره از ایران بعنوان ركوردار شهرهای جهانی صنایع دستی، شب گذشته برای حضور در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی به كشور چین سفر كردند.به گزارش فراجا به نقل از مهر، همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی از ۱۳ تا ۱۸ آبان سال جاری در كشورهای چین و مالزی انجام خواهد شد. این همایش نخستین گردهمایی بزرگ ۳۸ شهر جهانی صنایع دستی دنیاست كه با حضور شهرداران شهرهای جهانی انجام می شود.
در این همایش پنج شهردار از شهرهای جهانی ایران شامل شهرداران شهرهای مریوان، لاله جین، میبد، سیرجان و سراوان به نمایندگی از روستای كلپورگان، همین طور ۹ نفر هنرمند شاخص حوزه صنایع دستی از شهرهای تبریز، اصفهان، مشهد، آباده، میبد، سیرجان، مریوان، لاله جین و روستای كلپورگان با همراهی هیئتی چهارنفره از مسئولان معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حضور می یابند.
یكی از برنامه های ویژه در كشور مالزی به نمایش گذاشتن لباس سنتی زنان و مردان شهرهای جهانی است كه از ایران هم لباس های سنتی شهرهای جهانی به معرض نمایش گذاشته خواهد شد. همین طور دو شهردار میبد و سیرجان در همایش كشور مالزی به ارائه سخنرانی می پردازند.
این گروه ۱۹ نفره از ایران بعنوان ركوردار شهرهای جهانی صنایع دستی شب گذشته، عازم سفر به كشور چین برای حضور در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی هستند كه از ۱۳ تا ۱۵ آبان در شهر اكسی كشور چین و از ۱۵ تا ۱۸ آبان در شهر كوچین مالزی انجام خواهد شد.


منبع:

1398/08/14
23:12:47
5.0 / 5
4020
تگهای خبر: سفر , شهر , صنایع دستی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912