فراجا گردشگری
مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان شرح داد

ماجرای توقف یك تور مختلط

ماجرای توقف یك تور مختلط به گزارش فراجا مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به «تخلفات یك آژانس گردشگری كه توری خارج از مقررات و عرف اخلاقی در این استان برگزار كرده بود» در عین حال تصریح كرد كه «هیچ بخشنامه یا دستورالعملی درباره ممنوعیت اجرای تور مختلط در استان سیستان و بلوچستان صادر نشده است.»


چندی قبل به نقل از «علیرضا جلال زایی» مطلبی درباره ابطال مجوز فعالیت آژانسی كه «به برگزاری تور كویر در اطراف شهر زاهدان اقدام و از خط قرمزها عبور كرده بود»، منتشر گردید. او اظهار داشته بود: «انتشار تصاویری از این تور سبب جریحه دار شدن افكار عمومی شده و در این خصوص با نهادهای بالادستی مكاتبه شده و مسلما آن آژانس، دیگر اجازه فعالیت را در این استان نخواهد یافت. حفظ شئونات اسلامی خط قرمز اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان است و در این خصوص با هیچ كس مماشات نمی نماییم. »
مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان چند روز بعد از این اظهارات و انجام بررسی های بیشتر، اینك در گفتگو با ایسنا تصریح كرد: «هیچ ممنوعیت و حتی محدودیتی برای اجرای تور در این استان گذاشته نشده است. این شرایط فقط برای یك آژانس گردشگری از تهران، برقرار شده است.»
او توضیح داد: این آژانس گردشگری طبق روال مرسوم برای اجرای تور در استان سیستان و بلوچستان با معاونت گردشگری و اداره كل هماهنگ بود و مجوزهای لازم و مربوط را هم داشت اما برپایه مستندات و تصاویر دریافت شده از این تور كه همزمان با تعطیلات اخیر در روزهای شهادت برگزار شد، برخی مقررات و ضوابط اخلاقی و عرفی در آن رعایت نشده بود كه واكنش های عمومی را در این استان به دنبال داشت. ما پیگیر علت این اتفاق هستیم اما تا كنون آژانس مجری، پاسخ مناسبی نداده است. در نتیجه تمام فعالیت های بعدی این آژانس گردشگری در استان سیستان و بلوچستان متوقف خواهد شد تا اقدامات قانونی، هم راستا با تخلف صورت گرفته، صورت گیرد.
جلال زایی اظهار داشت: این محدودیت به دیگر آژانس ها و مجریان تور ارتباطی ندارد و سایرین همچنان با هماهنگی می توانند در استان سیستان و بلوچستان تور اجرا كنند. دستوری هم دال بر توقف و یا تحدید تورهای مختلط در این استان صادر نشده است. البته همچنان و همانند سایر استان ها لازم است برای اجرای تور هماهنگی های لازم با اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان انجام و مجوزهای مربوطه برای اجرای تور در این منطقه دریافت شود.1398/08/21
22:37:45
5.0 / 5
4194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912