فراجا گردشگری
پس از لغو ویزای ایران

ترس چینی ها از آمریكا كمتر شد

ترس چینی ها از آمریكا كمتر شد به گزارش فراجا مدیر یك آژانس گردشگری در چین می گوید: بعد از لغو ویزای ایران، ترس و نگرانی چینی ها از آمریكا كم تر شده است.


اریك وو «Eric wu» حدود یك ماه پیش به ایران آمد، درست وقتی كه رسانه ها از ناآرامی ها می نوشتند. شنیده بود ایران كشور ناامنی است، دوستان و همكارانش هم خبرهای خوبی از ایران به او نمی دادند. با این وجود او و برخی از همكارانش از كشورهای اسپانیا، پرتغال، ایتالیا و پرو به دعوت یك آژانس ایرانی راهی تهران شدند و بعد هم به شیراز، یزد، اصفهان و كاشان رفتند. سفر آنها حدود یك هفته طول كشید، قصدشان آشنایی با جاذبه های تاریخی و طبیعی و تجهیزات گردشگری ایران بود.
«وو» در آخرین ساعات حضورش در ایران، درحالی كه یك هتل ۵ ستاره در تهران را ارزیابی می كرد تا شاید برای اقامت گردشگر هایش در نظر بگیرد، به ایسنا گفت: دیگران نظرات خوبی درباره ایران ندارند، با این وجود ما به این كشور سفر كردیم تا آنرا از نزدیك ببینیم، اتفاقا ایران را كشور خیلی امنی دیدیم. هیچ مشكلی در اینباره وجود ندارد. شهرهای تاریخی زیادی هم دارد كه با سلیقه گردشگران چینی هماهنگ است.
این توراپراتور چینی افزود: ما قبل از آن كه اتفاقات سیاسی و اقتصادی در ایران رخ دهد، با بعضی از آژانس های این كشور همكاری گردشگری داشتیم و هنوز هم داریم. بین دو كشور پرواز مستقیم وجود دارد و همین سبب می شود تردد مسافران چینی آسان تر باشد. به نظر می رسد كه مشكلی برای همكاری با ایران نداریم.
«وو» درباره تأثیر لغو ویزای ایران در مسافرت چینی ها، به «فرمان ترامپ» كه سفر بدون ویزا به آمریكا را برای برخی اتباع خارجی در صورت سفر به كشورهایی چون عراق، سودان و سوریه دشوار می كند، اشاره نمود و اظهار داشت: زمانی كه ویزا بین ایران و چین برقرار بود، خیلی ها به خاطر محدودیت هایی كه ممكن بود هنگام سفر به آمریكا گرفتار شوند، نگران بودند و حتی می ترسیدند، طبیعتا ترجیح می دادند به آمریكا سفر كنند تا ایران. اما با لغو ویزای ایران و حذف مهر ورود، آن نگرانی ها از بین رفت، چینی ها حالا راحت تر به ایران سفر می كنند، به خصوص این كه هزینه ویزا هم برداشته شده و بین دو كشور پرواز مستقیم وجود دارد. همین ها انگیزه زیادی بوجود آورده است.


هرچند آمارها نشان می داد كه سفر چینی ها به ایران در دو سال قبل روند نزولی و رشدی منفی داشته اما معاون گردشگری كشور به تازگی اعلام نموده كه روند سفر چینی ها به ایران بعد از لغو روادید مثبت شده است، به صورتی كه در سه ماه مرداد، شهریور و مهر (بعد از اجرای قانون لغو روادید) حدود ۱۴ هزار نفر چینی به ایران سفر كردند، درحالی كه این آمار سال قبل ۱۳ هزار نفر بود.1398/09/30
13:35:12
5.0 / 5
4155
تگهای خبر: اقامت , پرواز , جاذبه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912