فراجا گردشگری

پرو چند توریست خاطی را دیپورت می كند

پرو چند توریست خاطی را دیپورت می كند به گزارش فراجا مقامات «پرو» اعلام نمودند پنج توریست را كه عامدانه به بناهای تاریخی «ماچو پیچو» - قلعه باستانی «اینكاها»  و یكی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری  آمریكای جنوبی - صدمه وارد كردند، دیپورت خواهد نمود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، مقامات كشور «پرو» روز سه شنبه اعلام نمودند گردشگرهایی از كشورهای شیلی، برزیل، فرانسه به صورت پنهانی وارد ویرانه های «ماچو پیچو» شدند، سبب سقوط تخته سنگی از معبد خورشید این مجموعه تاریخی شدند و به آن صدمه رساندند.
مقرر است یكی از گردشگران آرژانتینی كه بعنوان یكی از عاملان اصلی این تخریب شناخته شده است همچنان در «پرو» بماند تا در مقابل جرائم صدمه رساندن به میراث فرهنگی «پرو» پاسخ گو باشد.
این بنای سنگی رازآلود چند صد ساله، مدت هاست كه حیرت گردشگران را برانگیخته است، اما به تازگی با بحران صدمه های جدی توسط گردشگران روبرو شده است.
چندی قبل هم طرح ساخت و ساز چندین میلیارد دلاری یك فرودگاه كه به منظور كوتاه كردن زمان مسافرت گردشگران عازم به این منطقه عرضه شده است، انتقادات بسیاری را به دنبال داشت. منتقدین این پروژه معتقدند برنامه ساخت فرودگاه در این منطقه بسیار كوته بینانه است و در بلندمدت آینده این مكان تاریخی را به خطر می اندازد.
مجله تخصصی «انشنت اوریجینز» هم در چارچوب گزارشی به خطرات جدی كه آینده «ماچو پیچو» را به دنبال بحران انباشته شدن زباله تهدید می كند، پرداخته بود.
«ماچو پیچو» كه از آن بعنوان شهر گمشده «اینكا» ها نام برده می شود، حدود سال ۱۴۵۰ میلادی در ارتفاعات امپراتوری اینكاها ساخته شد. این دژ در ۵۰ مایلی «كوسكو» پایتخت «اینكاها» قرار دارد و بنابراین هیچگاه مانند سایر شهرهای «اینكاها» پیدا و ویران نشده است.
در طول قرن ها، جنگل های اطراف این مجموعه رشد كرده و آنرا پوشانده است و بنابراین از نظرها پنهان مانده و تنها عده معدودی از وجود آن اطلاع داشته اند.
در بیست وچهارم ژوئیه ۱۹۱۱ میلادی، «ماچو پیچو» به وسیله «هیرام بینگام»، تاریخ شناس آمریكایی در یك سخنرانی در دانشگاه ییل به دنیای غرب ارائه شد. او به وسیله راهنمایی محلی هایی كه گه گاه به سایت رجوع می كردند به آن جا هدایت شد.
« ماچو پیچو» بعنوان میراث جهانی یونسكو در سال ۱۹۸۳ میلادی به ثبت رسید و بعنوان یك شاهكار خالص معماری و نشانه ای منحصربه فرد از تمدن «اینكاها» حالا بعنوان یكی از عجایب هفت گانه جدید شناخته می شود.
منبع:

1398/10/25
16:39:19
5.0 / 5
4277
تگهای خبر: جاذبه , سایت , شهر , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912