فراجا گردشگری
توسط انتشارات دادكین؛

كتاب خاطرات یك دیرینه شناس از دهه ۳۰ ایران منتشر گردید

كتاب خاطرات یك دیرینه شناس از دهه ۳۰ ایران منتشر گردید به گزارش فراجا كتاب وقتی بچه بودم شامل خاطرات اسماعیل یغمایی دیرینه شناس از دهه ۳۰ ایران توسط انتشارات دادكین منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، كتاب «وقتی كه بچه بودم…»، خاطرات كودكی اسماعیل یغمایی دیرینه شناس پیشكسوت ایرانی اخیرا توسط انتشارات دادكین منتشر و راهی بازار نشر شده كه در آن نقبی به اتفاقات تاریخی دهه ۳۰ ایران زده شده است؛ حوادثی كه با زندگی او گره خورده و حالا او با نگارش این خاطرات، مخاطب را به روزهای سخت مصدق در زندان، اعتراضات مردم در بلوای نان دوران حكیم الملك، زندگی در عزلت ملك الشعرا بهار و روزهای پرشكوه انتشارات امیركبیر و.... می برد.
از این باستان شناس، تابحال كتاب های «داستان پیامبران»، «بررسی های دیرینه شناسی در منطقه ایوه-با پرفسور هنری رایت»، «امامزاده های تهران، ری و شمیران»، «شوش، شهر پانزدهم»، «كاخ بردك سیاه»، «آرایه های زینتی در ایران باستان»، «گیسوان هزارساله» و كتابی در حوزه كودكان با نام «خانم پنگوئن و آقای كانگورو» انتشار یافته است.
كتاب «وقتی كه بچه بودم…» حكایت پر فراز و نشیب تاریخ ماست كه روی سرنوشت و زندگی نسل به نسل مردمان این سرزمین تأثیرگذار است.
نویسنده در این كتاب آورده است:
«همان روزها بی آن كه بخواهم توانستم، ببینم استاد بهار را كه برای كبوترهایش دانه می ریخت، دكتر مصدق را كه سرم داد می زند؛ بچه برو كنار و كف دست های زرد و بی روح صادق هدایت را با آن خط های صاف؛ و از ترس این كه باغبان حكیم الملك مرا به كلانتری نبرد، ساعت ها یك گوشه قائم شدم. شاید…»
این كتاب در ۱۴۸ صفحه با تصاویری از آن دوران تاریخی انتشار یافته است. انتشارات دادكین برای پیشگیری از شیوع ویروس كرونا، اخیرا صفحه ای در شبكه های اجتماعی بوجود آورده كه علاقمندان می توانند سفارش خویش را به صورت غیرحضوری در این صفحه ثبت كنند.

1398/12/25
23:22:02
5.0 / 5
3046
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912