فراجا گردشگری

پیش بینی كاهش سفرهای گردشگری بین المللی در سال 2020

پیش بینی كاهش سفرهای گردشگری بین المللی در سال 2020 فراجا: سازمان جهانی گردشگری به سبب شیوع ویروس «كرونا» حدود 20 الی 30 درصد كاهش را برای سفرهای بین المللی سال 2020 پیش بینی نمود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از فرانس۲۴، این آمار پیش بینی شده در حالی روز جمعه از طرف «سازمان جهانی گردشگری» اعلام گردید كه قبل تر در ششم مارس كاهش ۱.۰ الی ۳.۰ درصدی به سبب محدودیت های مسافرتی تخمین زده شده بود.
این سازمان همین طور در ابتدای سال ۲۰۲۰ حدود ۳.۰ الی ۴.۰ درصد رشد گردشگری بین المللی را برای سال ۲۰۲۰ پیش بینی كرده بود.
دبیركل سازمان جهانی گردشگری در اطلاعیه ای اعلام نمود: «گردشگری حوزه ای است كه (در این مدت) گرفتار بیشترین خسارت مالی شده است. واضح است كه میلیون ها شغل در رابطه با این حوزه در خطر نابودی قرار دارند.»
سازمان جهانی گردشگری همین طور به این نكته اشاره نمود كه كسب و كارهای كوچك و متوسط حدود ۸۰ درصد از كسب و كارهای حوزه گردشگری را می سازند كه منبع درآمد زنان، جوانان و جوامع محلی محسوب می شوند.
در سال ۲۰۰۹ در جریان بحران جهانی اقتصادی آمار گردشگری بین المللی با ۴.۰ درصد كاهش و در سال ۲۰۰۳ و در جریان شیوع ویروس بیماری «سارس» نیز آمار گردشگری بین المللی با ۴.۰ كاهش مواجه گردید.
بعد از شیوع ویروس «كرونا» كشورهای بسیاری برای كنترل گسترش این ویروس قوانین و محدودیت های مسافرتی مختلفی تعیین كردند. هم اكنون بیش از سه میلیارد نفر در سراسر جهان در شرایط قرنطینه زندگی می كنند.
خیلی از رویدادهای بزرگ فرهنگی و كنفرانس های تجاری بمنظور كاهش تماس بین مردم لغو شده اند و یا به تعویق افتاده اند. خیلی از خطوط هواپیمایی نیز تعداد پروازهای خودرا به حداقل رسانده اند.
در سال ۲۰۱۹ آمار سفرهای بین المللی با ۴.۰ افزایش مواجه گردید. فرانسه، اسپانیا و ایالات متحده در رتبه پربازدیدترین كشورهای سال ۲۰۱۹ قرار گرفتند.
صنعت گردشگری ۱۰ درصد از تولیدات ناخالص داخلی و شغل های جهان را به خود مختص كرده است.
منبع:

1399/01/10
23:04:09
5.0 / 5
3058
تگهای خبر: پرواز , سفر , گردشگری , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912