فراجا گردشگری

سفارش نامه ای برای بازگشایی احتمالی موزه ها در زمان كرونا

سفارش نامه ای برای بازگشایی احتمالی موزه ها در زمان كرونا به گزارش فراجا انجمن موزه های آمریكا (AAM) از موزه های دنیا خواست تا در صورت امكان باز شدن موزه ها ملاحظاتی خاص را در نظر بگیرند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، انجمن موزه های آمریکا (AAM) ۲۸ آپریل (۹ اردیبهشت) سفارش نامه ای را با عنوان «ملاحظاتی برای بازگشایی موزه ها» منتشر کرد؛ سفارش نامه ای که به علت امکان باز شدن موزه ها پس از تعطیلی چند هفته ای آنها با هدف پیشگیری از شیوع کرونا منتشر گردید.
پیشنهادهای انجمن موزه های آمریکا در این راستا متوجه موزه هایی می شود که برنامه های منعطفی برای بازگشایی در نظر می گیرند که به صورت مرتب و بر مبنای آخرین اطلاعات و یافته ها بررسی و بروزرسانی شود.
سفارش نامه انجمن موزه های امریکا بر مبنای بهترین و آخرین اطلاعات موجود تهیه شده و قرار نیست جایگزین دستورالعمل های مقامات رسمی بهداشتی، متخصصان پزشکی و دولت های فدرال، ایالتی یا محلی شود. همینطور از موزه ها درخواست می شود مشاوره های حقوقی و دیگر مشاوره های متناسب با شرایط خویش را هم دریافت نمایند.
در زیر سفارش نامه انجمن موزه های آمریکا شامل نکاتی برای بازگشایی موزه ها آمده است:
- تدوین برنامه زمانی مرحله به مرحله
- اولویت دهی به سلامتی و ایمنی ( تجهیزات حفاظتی، رعایت فاصله اجتماعی، برنامه کاهش انتشار ویروس)
- تهیه پروتکل نظافت (افزایش تعداد دفعات نظافت، آموزش کارکنان، تأمین اعتبار برای تهیه مواد ضدعفونی کننده)
- مرور و به روزرسانی سیاست های کاری (آخرین مقرارت، کمک به سلامتی کارکنان، رعایت عدالت)
- ایجاد محدودیت برای تماس و دسترسی ها (فروش آنلاین بلیت، تهیه راهنمای دیجیتالی برای بازدیدکنندگان، مقررات خاص برای ابزارهای تعاملی، محدودیت ظرفیت برای بازدید، حذف یا محدودیت برای دسترسی دیگر بخش های خدماتی مانند فروشگاه و رستوران و... )
- لغو یا محدودیت بازدید گروهی و رویدادهای موزه ای (استفاده از علایم یا موانع، تعیین مسیر یک طرفه، محدودیت برای فضاهای باز، علامت گذاری مسیر بازید)
- تهیه بسته آموزشی برای کارکنان
- برقراری ارتباط منظم و متناوب با بازدیدکنندگان و کارکنان (تهیه مطالب آموزشی برای کارکنان و عموم، نمایش علائم، به اشتراک گذاری برنامه نظافت به بازدیدکنندگان در وب سایت)
منبع:

1399/02/13
14:39:54
5.0 / 5
2960
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912