فراجا گردشگری

سرانجام بازگشایی سردرباغ ملی و میدان مشق برای مردم

سرانجام بازگشایی سردرباغ ملی و میدان مشق برای مردم به گزارش فراجا چندسالی می شود با وجود آنكه شهرداری تهران میلیاردها تومان پول برای بازسازی و بازپیرایی محوطه سر در باغ ملی و میدان مشق صرف كرده است اما پس از اتمام كار اعلام شده از آنجایی كه ساختمان وزارت امور خارجه و تعدادی دیگر از ساختمان دولتی در این محدوده قرار دارد امكان بازدید عموم به صورت ۲۴ ساعته وجود ندارد و مردم تنها در ساعات اداری می توانند از این مجموعه بازدید نمایند. هر چند كه شهردار منطقه ۱۲ اعتقاد دارد با انتقال ساختمان های وزارت امور خارجه به مكان دیگر، حساسیت های امنیتی كم شده است و مشكل حل می شود.علی محمد سعادتی در گفتگو با ایسنا، در مورد سرانجام بازگشایی سردرباغ ملی و میدان مشق برای عموم مردم اظهار داشت: هم اکنون شهروندان تهرانی می توانند در ساعات اداری از محدوده میدان مشق و سر در باغ ملی بازدید کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که چند سال قبل شهرداری تهران با صرف هزینه های میلیاردی نسبت به اصلاح میدان مشق اقدام نموده اما چرا حالا شهروندان نمیتوانند از آن در ساعات مختلف استفاده کنند؟ اظهارکرد: ساختمان های وزارت امور خارجه در محدوده میدان مشق قرار دارد و بعد از حوادث مجلس، شورای امنیت کشورسطح امنیتی را در محدوده این وزارتخانه افزایش داده و مقررات سختگیرانه شده است.

سعادتی با اشاره به اینکه البته همکاری خوبی میان شهرداری و مجموعه های مستقر در میدان مشق صورت گرفته است، اظهار داشت: دانشگاه هنر، پست، بانک سپه، وزارت امور خارجه و... در این میدان مستقر هستند که انصافا همراهی خوبی با شهرداری دارند بگونه ای که در پاییز ماه "رویداد پاییز برگ" برگزار گردید و برنامه های متنوعی برای نوروز و ماه رمضان داشتیم که به علت انتشار کرونا و پرهیز از برگزاری اجتماعات لغو شد.

شهردار منطقه ۱۲ با اشاره به تفاهم شهرداری و وزارت امورخارجه برای تبدیل میدان مشق به موزه اظهار داشت: انصافا وزارت امورخارجه علاقمند به رفتارهای فرهنگی و هنری است و در حال انتقال و ساماندهی بخش های اداری هستند تا فضا برای انجام کارهای فرهنگی باز شود اما این مهم به مرور اتفاق خواهد افتاد و باید برای تبدیل شدن ساختمان های اطراف میدان مشق به موزه های مختلف کمی منتظر باشیم.1399/03/02
22:28:39
5.0 / 5
2734
تگهای خبر: شهر , موزه , هزینه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912